Ресурс рухомого складу потягів «Укрзалізниці» за оцінками спеціалістів вичерпаний більш ніж на 90 відсотків

Шляхів виходу з такої ситуації – два. Перший – придбання новОї техніки. Другий – модернізація існуючої. Наша країна та практично всі республіки колишнього Радянського Союзу вибрали останній шлях. Проблемам та перспективам модернізації пОтягів була присвячена Міжнародна науково-практична конференція «Тяга-1520. Модернізація: практика та перспективи», яка пройшла на базі Полтавського тепловозо-ремонтного заводу.

Полтавський тепловозо-ремонтний завод після розпаду СРСР переживав не найкращі часи. Втім, останнім часом завдяки процесу модернізації рухомого складу «Укрзалізниці» підприємство робить помітні кроки вперед. Справа в тім, що республіки колишнього Радянського Союзу віддають перевагу саме заміні 50 відсотків старих комплектуючих на нові, а інші 50 піддають повній реконструкції. Шляхам та перспективам такого підходу до відновлення дієздатності тепловозів і була присвячена конференція, що пройшла на базі ПТРЗ. Враховуючи ріст конкуренції, яку викликає поява приватних перевізників, та прагнення України увійти до СОТ, попит на реконструкцію потягів стабільно зростає. Саме тому полтавський завод, якому вже 136 років, став привабливим об'єктом для інвестицій. Воно й не дивно, адже підприємство спеціалізується на ремонті пасажирських, універсальних магістральних, вантажних та маневрових тепловозів, а також виробляє більше 170 найменувань запчастин. Існує тісна співпраця з «Коломенським заводом» по проектам модернізації потягів, «Заводом ім. В.А.Малишева», а також з багатьма закордонними компаніями, такими як «Caterpillar» та «General Electrics». Тому інвесторів, які бажають співпрацювати з підприємством, вистачає.

Ці інвестиції будуть своєчасними, адже, за словами народного депутата, в Україні до 70% рухомого складу потягів зносилися і є збитковими – це й великі витрати палива, ремонт та запчастини. Втім, зазначає Анатолій Кукоба, держава теж не забуває про свої зобов'язання перед залізничниками.

За словами Анатолія Кукоби, декілька тепловозів вже проходять реконструкцію на ПТРЗ. Враховуючи значний попит на такі роботи, перспективи розвитку заводу великі.

Стрічка новин