Спалили майданчик, який облаштували діти з батьками

В одному з дворів Полтави згорів дитячий майданчик. На ньому гралась малеча з двоповерхових та п'ятиповерхових будинків. Мешканці впевнені, що пожежу хтось влаштував навмисне. Як бути полтавцям та коли чекати на новий майданчик – дізнавалась Аліна Боровик.

Раніше двір багатоквартирних будинків по вулиці Стрітенській мав такий вигляд. Цей дитячий майданчик власноруч облаштували мешканці.

Вероніка Лукавенко, мама двох дітей

- Батьки нашого двору багато роблять у дворі своїми руками. Ми купляємо фарбу, ми самі косимо траву, самі прибираємо. Все, що залежить від нас як від батьків, ми робимо.

Виривали бур’ян та фарбували колеса навіть діти. 

Гліб Іщенко, полтавець

- Цей майданчик допомагати будувати я почав перший. Прийшли ми додому десь у 9, і були всі не те, що червоні, як рак були.

Валерій Бородай, полтавець

- Ми побудували тут і каруселі, і шини, щоб діти сиділи, гралися, бігали.

Облаштувати дитячий майданчик спільними зусиллями мешканці вирішили через те, що дітям з 12-ти будинків не було де гратись. Школярі почали вигадувати небезпечні розваги. 

Вікторія Артеменко, полтавка

- Тут низенько дах. По ньому діти вилазять, лізуть наверх і по аварійних дахах зробили там собі халабуду і граються. У халабуді затишок, тіньок, їх ніхто там не чіпає, але криша, бачите, який шифер побитий? Десь дитина провалиться – буде біда.

Саморобний дитячий майданчик простояв рік. А нещодавно хтось підпалив колеса, розповідають мешканці. Тепер діти граються на згарищі, забруднюючи ноги попелом.

Лариса Артеменко, полтавка

- Я написала заяву, у мене вікна на той бік виходять, що я нічого не бачила, почула тільки запах, і коли я тільки все це побачила, зразу ж викликала поліцію. Діти сказали, що воно горіло під ранок. Але було чути слабкий запах бензину, думаю, що поліція теж чула цей запах.

У поліції підтвердили, що зареєстрували заяву. Якщо встановлять причетних осіб, правоохоронці діятимуть згідно із законом. Під час зйомок сюжету до нас підійшла ще одна мешканка будинку і заявила: не всім подобається власноруч облаштований майданчик.

Ольга Миколаївна, полтавка

– Мені цей майданчик ваш 300 років треба. Зрозуміли?

– Чого? 

– Бо у мене дітей немає, у мене виросли діти. Вночі наркомани, алкоголіки, всі тут у зборі.

Більшість мешканців все-таки хочуть, аби їм облаштували справжній дитячий майданчик. У міській раді розповідають, уже проводять тендер.

Юрій Синяк, депутат Полтавської міської ради

- Хочу заспокоїти мешканців Стрітенської, 44. Все іде за графіком, відбулися тендерні процедури. Невдовзі, я думаю, уже дитячий майданчик буде у них змонтований. Тиждень-другий, і буде майданчик.

Мешканці сподіваються, що винних у підпалі знайдуть, а новий майданчик ніхто не буде нівечити. 

Стрічка новин