85 курсантів склали присягу на вірність українському народу

Курсанти військової кафедри Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» склали присягу на вірність українському народу. Урочистості відбулись на базі 179-го об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних сил України. Як це було - дивіться у нашому наступному сюжеті.

Серед тих, хто навчився працювати у підрозділах, тактично діяти у надзвичайних ситуаціях і на відмінно опанувала військову справу? - Олена Єфименко. Вона очолила підрозділ, який складається виключно з курсанток. Викладачі-офіцери зауважують: дівчата показали дуже високі результати в навчанні і стали одними з найкращих. Тому цього року урочисту промову від випускників виголосила саме відмінниця навчання Олена Єфименко.

Олена Єфименко, курсантка Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Кожна жінка по своїй природі - захисниця своїх дітей. Ніхто не зможе захистити свою країну, як жінка. І хоча вважають, що жінки слабша стать, ніж чоловіки. Але, дійсно показує, що в екстремальних ситуаціях жінці простіше опанувати своїми емоціями, чим чоловікам.

А Олександр Крилов навчається у юридичному інституті. Паралельно вирішив піти на військову кафедру до Полтавської політехніки. 

Олександр Крилов, курсант Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- У майбутньому вирішив поєднати своє життя із ЗСУ. Тобто, або СБУ, де потрібне звання. За допомогою військової кафедри можна його отримати. Тому і вирішив сюди вступити.

Навчання традиційно завершується особливим ритуалом. Випускники присягають перед своїми побратимами бути вірними захисниками української держави, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності. Ці миті майбутні офіцери пам’ятають на все життя. На урочистостях присутній голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Впевнений, присяга для курсантів - не просто текст, а слово честі. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Хочу привітати керівництво університету і сам університет з цим чудовим святом. Прийняття присяги. Це дуже наразі важливо. Оскільки ми знаємо, що на сході йде війна, і ці люди свідомо обрали навчання на військовій кафедрі. У випадку необхідності вони зможуть відстояти і свободу і незалежність нашої держави.

Складання присяги завершується урочистим маршем. Курсанти демонструють військову виправку та чіткий стройовий крок, а також виконають показові виступи з рукопашного бою та демонструють прийоми нападу і самозахисту. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» - заклад вищої освіти, де студенти різних вузів і всі охочі громадяни України мають можливість пройти військову підготовку за програмою офіцерів запасу. Курсанти кафедри отримують офіцерське звання (студенти - військову спеціальність паралельно з основною). З кожним роком зростає кількість охочих пройти військову підготовку завдяки професійності досвідчених викладачів кафедри, розповідає ректор університету Володимир Онищенко. 

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Військова кафедра забезпечена висококваліфікованими кадрами - офіцерами запасу, ми дійсно співпрацюємо з військкоматами та військовими частинами, тому традиційно запросили на присягу наших потенційних роботодавців: керівництво Національної поліції Полтавської області, Служби безпеки України, міського та обласного військкоматів, керівництво МНС України в Полтавській області. Багато наших випускників після завершення навчання йдуть служити і в діючі військові частини, і в правоохоронні органи. У рамках підписаних угод з Національною поліцією Полтавської області продовжуємо співпрацю і робимо все для забезпечення кадрами вищої кваліфікації, кадрами з вищою та військовою освітою правоохоронні органи.

Цього року завершили навчання на військовій кафедрі 85 студентів.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Взагалі навчаються понад 200 студентів на військовій кафедрі. Вони пройшли військовий збір, виконали всі військові вправи, які передбачені навчальною програмою, склали іспити і наразі сьогодні присягають на вірність українському народові. Ми пишаємося, що маємо можливість разом із навчанням наших студентів надавати їм і військову підготовку. Користуючись нагодою, запрошую усіх бажаючих вступати на військову кафедру нашого університету.

Військова кафедра на базі Полтавської політехніки діє з 2015-го року. Щороку сотні курсантів проходять школу життя, і хто успішно складає іспити, проходить навчальні збори - отримує звання офіцера запасу. Багато хто потім пов’язує своє життя зі Збройними силами України або має більше переваг у працевлаштуванні в цивільній сфері.

Стрічка новин