У Полтаві розібрали огорожу подвір'я, де утримують 64 собаки

64 собаки утримує полтавка у приватному секторі. Третього серпня паркан подвір'я розібрав новий власник земельної ділянки, де розташований притулок для тварин. Волонтерка Олена Шевченко розповіла: більше десяти років тому під заставу земельної ділянки жінка взяла кредит у банку. З позикою не розрахувалася, й у березні цього року на аукціоні ділянку придбав полтавець Олександр Шевчик. Чоловік найняв робітників, щоб демонтувати огорожу та вольєри собак, каже волонтерка. Більше про цю ситуацію дивіться у наступному сюжеті.

Це подвір’я житлового будинку на Небесній Сотні, 60. У цьому приватному секторі утримують 64 безпритульні собаки. Про це розповіла волонтерка Олена Шевченко. Третього серпня огорожу подвір’я почали розбирати семеро чоловіків. Це відео з місця події. За слдовами Олени Шевченко, демонтаж огорожі проплатив новий власник земельної ділянки – Олександр Шевчик. 

Олена Шевченко, волонтерка 

- Він у квітні місяці, коли отримав право власності, він прийшов вечері – тероризував, потім він вкрав ворота, потім він почав розбирати й оце розібрав.

Олена Шевченко каже: брала кредит під заставу земельної ділянки на Небесній Сотні, 60. 

Олена Шевченко, волонтерка 

- Вона була в «БМВ-банку». Потім, «БМВ-банк» збанкрутів: передав її іншому, той передав третьому – все, як зазвичай. Я брала кредит, коли долар був… Ну я в швейцарських франках брала, коли долар був 4 – франк. Це була іпотека. А по закону іпотеки, якщо друга сторан заперечує, то він має виселити лише через суд.

У березні цю земельну ділянку продали на аукціоні. Її придбав полтавець Олександр Шевчик. 

Олександр Шевчик, новий влсник земельної ділянки 

- Про те, що там знаходиться притулок для собак, мені нічого не було відомо. Тому що ні у соціальних мережах, ні в яких реєстрах даних, про те, що там знаходиться притулок для тварин, не було ніяких. Домоволодіння я купляв для себе. Оскільки я розглядав та розглядаю це домоволодіння, як вигідне для капіталовкладення.

Телефоном Олександр Шевчик розповів: навесні домовлявся з волонтеркою Оленою Шевченко про вивіз безпритульних собак.

Олександр Шевчик, новий власник земельної ділянки 

- Я їй запропонував допомогу виїзду собак, по демонтажу будок й всю необхідну допомогу для того, щоб вона могла з’їхати. Вона повідомила, що ніякої допомоги не потрібно, що до травня місяця, можливо, трошки пізніше, вона з’їде. Потім я намагався домовитися через її адвоката, для того, щоб ми могли знайти варіант вивозу собак з домоволодіння для того, щоб все пройшло мирно і так далі. Це було ще на початку червня місяця. На початку червня місяці вона двічі, мається на увазі Олена, зривала перемовини.

Олександр Шевчик каже: про демонтаж огорожі третього серпня волонтерів попередив заздалегідь. 

Олександр Шевчик, новий власник земельної ділянки 

- По-перше, я давав значний час і він обговорювався для того, щоб можна було частину собак пристроїти в добрі руки. Тобто, фотографувати їх, й волонтери виставляли б фото в соціальні мережі. Хай би можливо ми частину собак (10-15) пристроїли. Частину волонтери обіцяли забрати: порядку до 30 собак ми б відали волонтерам. А решту собак могли б пристроїти у комунальне підприємство на Нижньомлинській.

Десять років на цьому подвір’ї – притулок для собак. 

Наталія Чутченко, волонтерка

- Ми на вулиці підбирали, яких збила машина. Потім такі, що нам позвонять й кажуть, що там хвора собака – таких підбираємо. Або цуценятка знайшли у мороз й вже нікуди не подінеш. Старічка знайшли дуже травмованого на зупинці.

Руслан Возниця, пресофіцер управління патрульної поліції в Полтавській області

- Офіційно притулком це не вважається – це лише приватна територія, на якій жінка утримувала велику кількість домашніх тварин, й вчора за цією адресою виник конфлікт між колишньою власницею цієї земельної ділянки і нинішнім. Саме з цією метою прибули на місце патрульні – вони забезпечували охорону громадського порядку. Ми розуміємо, що на цій території проживали тварини. Проте контроль за утриманням тварин не входить до компетенції патрульної поліції.

Колишня власниця земельної ділянки і волонтерка Олена Шевченко розпровіла: нині шукає варіанти перевезення тварин. Для цього потрібен рік, каже волонтерка.

Стрічка новин