Бебі-бокси тепер компенсуватимуть грошима

Раніше пакунок малюка отримували батьки у пологовому будинку або ж в управлінні соцзахисту. Але тепер державну програму заморозили. Замість «пакету малюка» Уряд обіцяє виплачувати по 5 тисяч гривень на одного новонародженого. Однак ці гроші можна буде використовувати тільки на придбання товарів для малюка.

Катерина Дашевська виховує місячне немовля. Батьки дали йому незвичне ім'я Тихон. Матуся каже, воно йому дуже підходить, адже за характером хлопчик – спокійний та невередливий.

Катерина Дашевська, породілля

- Ми народили синочка нашого 9 липня. Він ще зовсім маленький. Ростемо, розвиваємося. Ми планували разом з батьком бути на пологах, і після пологів дуже хотілось, щоб хтось поруч був. На жаль, нікого не пускали. Ще іноді не віриться, що це все сталося, що в нас дитинка. Це таке відчуття справжнього дива в житті.

На другий день після народження Тихон отримав подарунок від держави – Baby Box.

Він складається з необхідних речей для догляду за малюком у перші місяці життя. Його вартість – 5 тисяч гривень.

«Пакунок малюка» містить 25 речей. Це – коробка-колиска, ковдра, пелюшки, одяг, рушник для купання, підгузки, прокладки для лактації, речі для гігієни, брязкальце, термометри для тіла і води та інші необхідні речі.

Катерина Дашевська, породілля

- Якщо вам щось необхідно, а у вас цього немає, у пологовому будинку те, що потрібно мати, то в Baby Box можна відразу взяти і користуватись. Наприклад, підгузки, серветки, термометр. Це те, що може знадобитись у першу годину.

Втім, традиція підтримувати родину при народженні малюка спеціальним безоплатним набором речей скоро зникне. Міністерство соціальної політики пропонує замінити бебі-бокс грошовою виплатою його вартості.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- З 1 серпня вийшла офіційна постанова з приводу того, що більше бебі-бокси при народженні від держави отримувати не будуть. Замість них з 1 вересня будуть запроваджені компенсаційні виплати у розмірі 5 тисяч гривень на спеціальний рахунок, який буде відкрито батьками, у яких народилася дитина. Кошти матимуть цільове призначення. Тобто, тільки на дитину, тільки у певних магазинах протягом 12 місяців з дня отримання цієї суми.

Станом на сьогодні в області залишилось лише 5 пакунків малюка.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- Наразі ми не маємо чіткого алгоритму. Тобто, куди діватимуться кошти, якщо вони не будуть використані протягом 12 місяців, які документи необхідні для того, щоб відкрити картку, в яких магазинах купляти. Поки що ми з'ясовуємо це з Міністерством соціальної політики.

Породіллям видадуть довідку про те, що вони не отримали бебі-бокс. Згодом вони обміняють її на грошову компенсацію.

Стрічка новин