Полтавському пенсіонеру продовжили арешт

63-річний Віктор Малий під вартою перебуватиме до першого жовтня включно. Таке рішення увалила колегія суддів на чолі з Віталієм Микитенком. Підсудного арештували майже рік тому. Віктора Малого обвинувачують у стрілянині біля кафе «Ботанік», що у Полтаві. Це сталося шостого серпня минулого року. Тоді чоловік дістав із сумки пістолет й двічі вистрелив в охоронця кафе, 40-річного Миколу Сусла. Наступного дня поліція затримала Віктора Малого. Сам підсудний говорить, що в охоронця кафе «Ботанік» не стріляв. Більше про останнє судове засідання дивіть у наступному сюжеті.

На початку засідання прокурор Григорій Гринь прохає суд на шістдесят діб продовжити термін тримання під вартою Віктора Малого. Серед ризиків прокурор називає можливе переховування підсудного від слідства та вплив на свідків. 

Григорій Гринь, прокурор 

- Які на даний час не допитані у судовому засіданні та більша частина з яких проживає безпосередньо за місцем проживання обвинуваченого Малого. В тому числі й дружина, яка знаходиться у прямій залежності від Малого й однозначно може змінити свої покази.

Підсудний Віктор Малий заперечує клоптання прокурора. Обвинувачений каже: немає доказів його вини.

Віктор Малий, підсудний 

- Результати експертизи, результати відео-експертизи: ідентифікувати особу, яка була на місці злочину, неможливо. Зброю, яку в мене вилучила поліція під час обшуку, теж не підходить для вчинення цього злочину. А в тому плані, що я можу тиснути на свідків… Ну теж, як кажуть – вирішувати суду. Мені вже майже 64 роки, вже здоров’я, як кажуть, не першої молодості.

Адвокат обвинуваченого просить суд про домашній арешт. 

Олександр Рябоконь, адвокат підсудного Віктора Малого 

- Єдина аргументація, як і минулого разу, є констатація прокурором факту, що ніби-то Малий В.Г. є суспільно-небезпечною особою, але це є грубим порушенням самих основ для здійснення правосуддя. Це порушення принципу презумпції невинуватості. Враховуючи особу, яка сидить зараз на лаві підсудних: її вік, те, що вона має постійне місце проживання, не судимий, дає підстави, на мій погляд, застосувати до нього інший запобіжний захід, такий як домашній арешт у вечірній час.

Суддя Віталій Микитенко зачитує ухвалу суду:

Віталій Микитенко, суддя

- Колегія суддів постановила клопотання прокурора задовольнити. Продовжити обвинуваченому Малому Віктору Григоровичу термін тримання під вартою строком на 60 діб до першого жовтня 2020-го року включно. У задоволенні клопотання захисника обвинуваченого про зміну запобіжного заходу на більш м’який – відмовити.

Наступне засідання у справі відбудеться десятого вересня. На ньому суд розгляне докази обвинувачення. Нагадаємо, в охоронця кафе «Ботанік» Муколу Сусла стріляли шостого серпня минулого року. Через вісім місяців чоловік помер. Кримінальне провадження розпочали за статтями: замах на умисне вбивство, незаконне придбання й зберігання боєприпасів та підробка паспорту. Підсудному Віктору Малому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Стрічка новин