Операції з пересадки нирок вперше робитимуть хворим у Полтаві

Так 1 міська клінічна лікарня увійшла до національного пілотного проєкту з трансплантації. Складні та дороговартісні операції робитимуть за кошти державного бюджету. Медики говорять, це допоможе врятувати не одне життя.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2020 року, Полтава увійшла до списку дванадцяти міст-учасників пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів.

Розробники проєкту вбачають – його впровадження стане поштовхом для розвитку української хірургії, а пацієнтам – дозволить проводити пересадку органів на Батьківщині, не їхати за кордон.

Саме у 1-ій Полтавській міській клінічній лікарні будуть робити пересадку нирок. Складні та дороговартісні операції робитимуть за державні кошти.

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавської МР

- Зараз ми пройшли перший етап – це підготовка юридичної бази для здійснення цих операцій. Ми підготувалися по обладнанню, ми сформували команду спеціалістів, які будуть виконувати ці операції, і зараз ми вже переходимо на етап співпраці з Міністерством охорони здоров’я в плані навчання.

При пересадці нирки працюватиме ціла команда спеціалістів. А саме – анестезіолог, уролог, судинний та загальний хірурги. 

Олександр Котовий, медичний директор з хірургічного лікування 1 МКЛ

- Ми зможемо надати пацієнтам, яким необхідна дана метода, для врятування їхнього здоров’я, життя, реальну допомогу. В цьому напрямку ведуться роботи, певні кроки, і вони будуть розвиватись в подальшому.

При 1-ій міській клінічній лікарні працює кафедра Української медичної стоматологічної академії. Завідувач кафедри хірургії говорить: попри те, що через юридичні питання трансплантологія в Україні певний час не розвивалась, при полтавському виші її давно викладають, а студенти й викладачі добре обізнані з теорією.

Сергій Панасенко, завідувач кафедри хірургії №3 УМСА

- Ми її викладаєм студентам, ми її викладаєм інтернам, на курсах спеціалізації. На навчальній площині вона, трансплантологія, завжди була.

Подібні операції призначають при кінцевій стадії нирковій недостатності, яку можуть спричинити такі недуги, як цукровий діабет, полікістоз нирок, аутоімунні хвороби, інфекції.

Постанова Кабміну – «зелене світло» для того, аби трансплантологія у Полтаві розвивалась на практиці, говорить директорка 1 міської лікарні Ганна Селькіна.

Ганна Селькіна, директорка КП «1-а міська клінічна лікарня Полтавської МР»

- Медична галузь, мабуть, не тільки нашого міста, і не тільки нашого регіону, очікувала цього. Тому що ми чітко розуміємо, що це врятує не одне життя.

До слова, першу в світі операцію з пересадки живої нирки зробив саме українець. Операцію провів хірург Юрій Вороний в Херсоні у 1933 році.

Стрічка новин