Нагородили правоохоронців, які затримали і знешкодили полтавського терориста

Нагородили правоохоронців, які затримали і знешкодили полтавського терориста

Арсен Аваков та Ігор Клименко нагородили поліцейських, які знешкодили особливо небезпечного зловмисника на Полтавщині.

Міністр вручив поліцейським нагородну зброю, а Голова Нацполіції Ігор Клименко – відзнаку "Знак пошани".

"Вами була виконана величезна робота, дякую за ваш професіоналізм, за те що ви спрацювали так чітко та відважно. Хочу відзначити вас персональною нагородною зброєю", - сказав Арсен Аваков.

Всі відомчі відзнаки МВС "Вогнепальна зброя" отримали:

- інспектор сектору реагування патрульної поліції ГУ НП в Полтавський області, майор Артем Нужненко;

- начальник сектору реагування патрульної поліції ГУ НП в Полтавський області, капітан Петро Гума;

- два старших інспектори з особливих доручень - штурмовики управління «КОРД» ГУ НП в Полтавській області – старший лейтенант та старший сержант поліції.

Голова Нацполіції Ігор Клименко вручив усім поліцейським відомчу відзнаку «Знак пошани».

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначив, що така ситуація не є типовою для України: "Спецоперація по пошуку злочинця продовжувалась 8 днів. Минулої суботи, вночі, група поліцейських знайшла де він переховувався. Під час переслідування один із співробітників поліції Петро Гума, став третім заручником. Це рідкісний для України випадок, злочинець хотів такої долі. У нього було 8 днів для того, щоб здатися".

Нагадаємо, неодноразово судимий зловмисник, підозрюваний у незаконному заволодінні транспортним засобом, погрожуючи гранатою, взяв у заручники поліцейського. На автомобілі, що надали на його вимогу, він разом із заручником виїхав за межі міста.

Потім залишив автомобіль на польовій дорозі на території Миргородського району, та втік із гранатою в руках.

Була введена поліцейська операція «Грім». У рамках оперативно-розшукових заходів правоохоронці понад тиждень розшукували втікача на великій території площею кілька сотень гектар на території кількох районів Полтавської області. Паралельно із цим проводили інші оперативно-слідчі та превентивні заходи.

Зрештою, підозрюваного виявили працівники сектору реагування патрульної поліції вночі 1 серпня на околиці селища Опішня Зіньківського району. Начальник сектору реагування патрульної поліції районного відділення, діючи відповідно до інструкції та перебуваючи у безпосередньому контакті зі злочинцем, тримав ситуацію під контролем до прибуття спецпідрозділу. Оскільки життю поліцейського загрожувала реальна небезпека, зловмисник погрожував йому гранатою, було прийнято рішення про знешкодження підозрюваного.

Нагадаємо, ця особа розшукувался за фактом посягання на життя співробітників правоохоронних органів і захоплення їх як заручників, зберігання боєприпасів без передбаченого законом дозволу (ст. 348, ст. 349, ч. 1 ст. 263 КК України).

Стрічка новин