За вбивство Олега Бабєва досі ніхто не покараний

Шість років минуло із моменту вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва і судді місцевого суду Олександра Лободенка. За підозрою в організації злочину тоді ж, у 2014-му, затримали кількох осіб. Серед них – директора кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, правозахисника Олександра Крижановського та Ігора Куника. До цього часу вони перебувають під вартою. Наша знімальна група побувала у Гадяцькому районному суді, де проходило чергове засідання у справі.

На засіданні Гадяцького районного суду прокурор Дмитро Москаленко уже традиційно запросив продовжити термін тримання під вартою Олександра Мельника, Олександра Крижановського та Ігора Куника на чергові 60 діб.

Дмитро Москаленко, прокурор 

- Прошу продовжити строк тримання під вартою на 60 днів.

У свою чергу, адвокати виступили із клопотаннями стосовно зміни міри запобіжного заходу на будь-яку іншу, не пов'язану з триманням під вартою, для всіх без виключення підзахисних. Наголошували: це вимога не тільки захисту, а й позиція Європейського суду з прав людини.

Руслан Лазоренко, адвокат

- У прокурора відсутнє. Є два рішення Європейського суду з прав людини. Оскільки є два рішення – він взагалі не мав права подавати клопотання про тримання під вартою. Він прямо порушує Конституцію України і норми ТПК.

Сергій Кияшко, адвокат

- Якщо Гадяцький суд сам в своїх ухвалах не знаходить фактів чи доказів на підтвердження існування ризиків – тоді й виникає рішення Європейського суду, фактично яке вказує, що суд використовує пісні кліше для продовження строку тримання під вартою.

Питання продовження та зміни запобіжного заходу сторони процесу обговорювали два дні. Прокуратура дорікала захисту у затягуванні часу. Адвокати ж говорили про спотворенння та знищення доказів.

Руслан Лазоренко, адвокат

- Знищено, приховано, спотворено докази про вірогідну причетність до цього злочину інших конкретних осіб із зазначенням їх прізвищ. Знищено докази, які свідчать про невинуватість Мельника. Зокрема, знищено протоколи допиту свідків.

Врешті, запобіжний захід було продовжено.

Станіслав Киричок, суддя

- Постанова-клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу «тримання від вартою» задовольнити для Мельника Олександра Васильовича.

Наступне засідання суду у цій справі має відбутися 26 вересня.

Стрічка новин