Завершився XXII регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка»

Цього року учасники із різних куточків області звели наметове містечко поблизу Полтави у селі Нижні Млини. Там протягом трьох діб через реалізацію активностей й змістовну дискусію розкривали тему «Надзусилля для прогресу та справедливості».

Цьогоріч учасники зібрались у селі Нижні Млини. Протягом трьох днів проживають у наметах. Тут відриваються від реальності і поринають у світ оргдіяльнісної гри. За положенням, Студентська республіка є державою з власною територією, законодавством, грошовою одиницею, з органами влади й іншими атрибутами.

Олег Слизько, голова Полтавського обласного осередку ВМГО «Студентська республіка»

- Команди, суб’єкти, які тут сформуються, будуть уже в реальному просторі, житті реалізовувати напрацювання в економіці, соціальній сфері, гуманітарній сфері, в розвитку інфраструктури, в побудові громадянського суспільства. Попереду дуже великі виклики.

Готувались до проведення регіонального етапу Студреспубліки в режимі онлайн. Сюди потрапили люди, які змогли довести, що здатні працювати, додає Олег Слизько. За ігрову модель розвитку економіки в державі відповідальний Олександр Волощук. 

Олександр Волощук, учасник XXII Полтавського етапу «Студентська республіка»

- Тут ми намагаємось знайти альтернативні методи об’єднання розвитку, кооперації для того, щоб спільними зусиллями створювати додану вартість. Розвивати громади, робити їх незалежними від центральних органів влади. Важливо створювати синергію між тими, хто здатен створювати ідеї, і тими, хто може їх реалізовувати.

У ході гри проходять вибори. Учасники призначають студентського мера Полтавщини та депутатів магістрату. 

Ірина Домішкевич, учасниця XXII Полтавського етапу «Студентська республіка»

- У нас 2 претенденти, за кого у громаді проголосує більшість. Громада вирішує, хто буде мером. Зараз розробляється програма політичної партії нашої, «механізм» для боротьби з несправедливістю, створення кооперації. 

Покоління Республіки збереться разом до Дня Незалежності України, 22-25 серпня, на узбережжі моря, під час кульмінації року – фіналу Студреспубліки-2020.

Стрічка новин