На Полтавщині з'явився ще один православний храм

У неділю православні віряни відзначали свято пророка Іллі. А для мешканців села Великі Будища Гадяцького району воно було подвійним. Цього дня там відкрили й освятили новозбудований Свято-Іллінський храм. На цій події побувала і наша знімальна група.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Перший храм у селі Великі Будища було зведено ще у середині 17 століття. Він був дерев’яний. Кілька разів цю церкву добудовували й оновлювали. Внаслідок пожежі на початку 19 століття цей храм згорів. А у 1812 році на його місці звели вже муровану церкву. У радянську добу атеїзму храм у 1957 році було розібрано на будівельний матеріал. І тільки у наш час уже відновлено.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Ми сьогодні засвітили ще одну лампаду молитви на нашій полтавській землі. Ми віримо, що збудований храм – свідчення того, що це село – Великі Будища, має перспективу. Люди отримали тут Боже благословення, отримали новий храм, до якого вони можуть прийти і знайти якомога коротшу дорогу до Господа.

На першу службу прийшло чимало людей не тільки з Великих Будищ, а і з навколишніх сіл та самого Гадяча. Вони радіють цій події, називають її досить важливою.

Олена Глік, мешканка Гадяча

- Сьогоднішня подія – вона залишиться у пам’яті не на роки, а на сторіччя. Сьогодні не тільки громада Великих Будищ, а і громада Гадяцького краю також святкує таку подію. У Гадяцькому районі відбудовуються, відновлюються церкви – це дуже трудомістка справа, але вона варта того.

Віктор Оробей, мешканець с.Плішевець 

- Це знакова подія не тільки для мене, а і для всіх прихожан. Я думаю, у кожного залишиться у серцях. Таке буває раз у житті. До віри всі ставляться з душевністю, із любов’ю і з гармонією, щоб були дійсно такі, як сьогоднішній день свята.

Нову сучасну дерев’яну церкву зводили трохи більше місяця. Хоча кошти на неї збирали більше десяти років. Досить суттєво допомогли місцеві спонсори Роман Мішура та В’ячеслав Березка.

В’ячеслав Березка, приватний підприємець

- Ми вирішили на цьому місці допомогти відбудувати нову церкву. Є час брати: знання, досвід, може, якісь матеріальні блага, а є час віддавати. Напевно, у нас такий час прийшов.

До речі, після завершення богослужіння, В’ячеславу Березці, Роману Мішурі та колишньому сільському голові Великобудищанської сільради Тетяні Іщенко вручили високі церковні відзнаки – ордени Святителя Миколая Чудотворця та Святої великомучениці Єкатерини. Тетяна Іщенко пригадує: збудувати новий храм хотіли давно. Бо ж саме із нього вирішили починати оновлювати село.

Тетяна Іщенко, колишній сільський голова Великобудищанської сільради

- У нас така виникла ідея, щоб був центр у селі. І розпочати обладнання нашого центру із будівництва церкви. Люди не вірили, думали, що це міф. Тому що знають, як ці церкви будуються і що кошти держава не виділяє. Це все на спонсорських коштах.

Врешті, задумане втілили у життя. У Гадяцькому районі цей процес, кажуть священники, не зупинятиметься і надалі. Адже у минулому їхній край був не тільки козацькою столицею, але й потужним духовним осередком.

Роман Височанський, протоієрей Свято-Іллінського храму УПЦ с.Великі Бу́дища

- Усі радіють, що є новобудова, що є нова свічка перед Богом. І кожен старається внести свою маленьку лепту. Щоб відновилося богослужіння, щоб відновилася радість молитви, спілкування з Богом для всього села, для всієї Гадяччини, яка раніше славилася, було тут у Гадячі три монастирі, і скит монастирський багато храмів було. Радянська влада трохи підкорегувала. Зараз відроджується церковне життя.

Стрічка новин