На Полтавщині стартував сезон полювання на пернату дичину

Сьогодні, 1 серпня о 18.00 годині, в багатьох мисливських угіддях Полтавщини стартував сезон полювання на пернату дичину.«Полювання на качок» – так його називають в побуті – наймасовіший і найпопулярніший захід для тисяч мисливців, коли після довгих місяців очікування можна взяти рушницю, собаку та зайнятися улюбленим хоббі.

З нетерпінням чекають 18-ї години Ігор Житнєв та його універсальний мисливець, п’ятирічна Бася породи дратхаар. Ця собака – незамінний та найкращий помічник у полюванні на будь-який вид дичини, здатна полювати протягом всього року та чудово орієнтується на місцевості.

Ігор Житнєв, мисливець

- Застоялась собачка, чекає, бачить воду, чекає 18 години, вже нетерпиться їй… Від неї вимагається, якщо я стою на березі, вона піде в воду, підніме качку, якщо мені пощастить, попав, сплаває, дістане, винесе, щоб я навіть в воду не заходив. А якщо на човні, то до човна допливе і в човен подасть.

Свято святом, але не зайве нагадати про суворе дотримання основних правил полювання та поводження з мисливською вогнепальною зброєю, розповідають досвідчені єгері. Адже це – головна умова безпечного відпочинку та збереження життя людей.

Віталій Мороз, єгер Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства

- Не стріляти над водою, по воді. Дотримуватися правил пожежної безпеки, щоб не було ситуації, коли горять болота, луки. Якщо десь вогонь і розпалили, щоб це було з дотриманням техніки безпеки.

Ігор Житнєв, мисливець

- Ми всі мисливці здаємо техмінімум, кожен знає, що по воді не можна стріляти, нижче двох метрів теж, на людину направляти зброю не можна, рушниця повинна бути переломана, розряджена. Все це прописано кров’ю, ці правила не ми придумали.

Традиційно полювання на Полтавщині триватиме з першого серпня по 23 грудня, але лише три дні на тиждень – в середу, суботу та неділю.

Віталій Мороз, єгер Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства

- Це не таке велике навантаження на наші угіддя, так сплановано, субота, неділя відполювали, і є у птиці два дні, які вона може відпочити, оговтатися після такого шоку, як полювання, як, наприклад, собаки походили, два дні пройшло, на третій день полювання ще два дні пройшло, ще відбувається полювання – це самий оптимальний варіант.

Ліміти відстрілу пернатої дичини вказані в картці кожного мисливця, а  у водно-болотних угіддях, незважаючи на низький рівень води, пернатої дичини вдосталь, тож зараз є на що полювати.

Ігор Житнєв, мисливець

- По цьому болоту, так і лиска є, і качка є, гарно звісно, є качка. Хочу привітати всіх мисливців зі святом, відкриттям полювання на пернату дичину, для нас це свято, в першу чергу, спілкування з друзями, природою, а потім постріляємо, і все інше. Ми чекаємо цього свята цілий рік. Ні пуху, ні пера.

Стрічка новин