За погрози журналістці в Інтернеті – реальний вирок

Два роки позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік отримав 42-річний полтавець Андрій Князєв. В одній із соціальних мереж він натякав журналістці Інтернет-видання «Полтавщина» Дарині Синицькій на можливе зґвалтування, викрадення чи-то навіть фізичне знищення. Подробиці цієї історії знає Анатолій Васевич.

«Ще не здогадуєшся куди ти влізла – передавай привіт Бузині». 

Олесь Бузина – журналіст, якого застрелили на вулиці у Києві у квітні 2015 року.

Це одна із погроз, які отримала журналістка Дарина Синицька у травні 2017 року від полтавця Андрія Князєва. Сприйняла усі їх досить серйозно.

Дарина Синицька, журналістка

- Перший тиждень навіть не виходила сама на вулицю. Я ходила на роботу із супроводженням колеги. І так само поверталася додому. Він навіть чекав біля магазину, поки я зроблю покупки. У мене не було звичного життя з прогулянкою і все рештою. Я реально боялася за своє життя. У якийсь момент навіть подумувала, щоб поїхати з Полтави взагалі.

Ще Дарині погрожували, розповідає дівчина, згвалтувати, викрасти тощо. Причому, у тому бурхливому Інтернет-обговоренні брали участь кілька осіб.

Дарина Синицька, журналістка

- Я боялася отого, що всі ці люди, які писали коментарі, які читали цей пост, які поширювали його, могли спілкуватися між собою і дійти до того, що на якомусь самопіддуві дійти до якихось конкретних дій.

Відтак, журналістка надала скрін-копії цих погроз разом із заявою про подію до поліції. Цю справу тримали на контролі в обласній організації Національної спілки журналістів України.

Євген Лопушинський, голова правління ПООНСЖУ

- Ми проводили постійні зустрічі із керівництвом Національної поліції, ми створювали суспільний резонанс. Ми пам’ятаємо, що цю справу уже було майже поховано, що вона вже була майже закритою. І лише завдяки тому, що уся медіаспільнота – і Національна спілка журналістів, і колеги не давали спустити цю справу, і врешті-решт ми довели її до логічного завершення.

На сайті прокуратури Полтавської області читаємо:

Вироком Октябрського районного суду Полтави визнаний винним у погрозі насильством журналісту у зв’язку із здійсненням ним законної професійної діяльності, засуджений до 2 років позбавлення волі та звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік. Також суд зобов’язав стягнути з обвинуваченого в дохід держави процесуальні витрати на залучення експерта на суму понад 11 тис. грн.

Дарина Синицька каже: рішення суду стосовно вирока Андрію Князєву її задовольнило.

Дарина Синицька, журналістка

- Я навіть просила суворо не карати. І мене б задовольнило менш тяжке покарання злочину. У мене була чітка позиція – довести справу до суду і отримати рішення суду, у якому було б написано, що ця людина винна у цьому конкретно злочині.

Євген Лопушинський вважає: цей вирок стане пересторогою іншим зловмисникам перешкоджати професійній діяльності журналістів та погрожувати їм.

Євген Лопушинський, голова правління ПООНСЖУ

- Ми маємо чи не перший в області прецедент, коли людина, яка здійснювала погрози на адресу журналіста, вона не відбулася черговим штрафом, або взагалі лишилася непокараною, а вона отримала конкретний вирок за свої діяння.

Стрічка новин