Полтавщина умовно відноситься до «зеленої» зони

Про розподіл країни на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони з 1 серпня розповів голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. 31 липня він провів брифінг щодо ситуації з коронавірусом у Полтавській області. До якої зони потрапить Полтавщина та за яких умов колір зміниться, дізнавалась Аліна Боровик.

За останню добу на Полтавщині зафіксували 9 нових випадків захворювання на коронавірус. Зараз тенденція негативна, говорить голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Починає хворіти більше, ніж одужує. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Із понеділка за тиждень зафіксовано 46. І за місяць зафіксовано 126 випадків захворювання. Всього з початку карантину було зафіксовано 440. Якщо у червні на Полтавщині хворіло 10 людей і ми казали, що близькі до того, щоб прийти до нуля, то наразі, на жаль, коронавірус підтверджений у 96 людей.

Попри все, наразі Полтавщина умовно відноситься до так званої «зеленої» зони. Перейти до більш жорстких обмежень, на думку Олега Синєгубова, ризиків немає. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Якщо ми можемо сказати, проаналізувати Львівську, наприклад, область, чи Київську і стан заповненості ліжок там, то там подекуди перевищували 50%. Якщо ми кажемо про Полтавщину, то наразі це у нас біля 1% лише. Тобто, на сьогодні нічого не може сказати, що ми можемо, або є ризики перейти до «червоної» зони.

Попередньо, з 1 вересня діти підуть до школи. Навчання буде не дистанційним, говорить Олег Синєгубов. Проте, діятиме ряд обмежень. По-перше, у закладі повинно бути кілька входів та виходів, аби уникнути скупчення дітей.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Перед початком навчань та занять діти мають бути опитані щодо самопочуття. Далі, наступний крок, з приводу приймання їжі. Не має бути ніяких шведських столів. Тобто, це буде індивідуальна видача їжі. Крім того, столи мають знаходитися на певній відстані.

Всередині області, залежно від епідситуації, колір зон теж може різнитись. Якщо у якомусь окремому районі буде спалах коронавірусу і його позначать червоним, навчання у місцевих школах припинять. Між зонами встановлюватимуть блокпости й обмежуватимуть рух транспорту.

Стрічка новин