Карантин спонукав наших співвітчизників більше подорожувати Україною

Таким чином, у нас почав активніше розвиватися внутрішній туризм. У Полтавській ОДА відбулося перше засідання Координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській облдержадміністрації. На ньому обговорювалася стратегія та напрямки подальшої роботи у туристичній галузі регіону.

На зустріч запросили провідних фахівців з питань туризму й розвитку курортів, екскурсоводів, керівників туристичних агенцій, зелених садиб. Заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко наголосила: цьогоріч українці через карантин ще більше почали подорожувати нашою державою. І це той момент, коли варто говорити про розвиток внутрішнього туризму.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА

- Ніколи внутрішній туризм не мав такої уваги, стільки про нього не говорили, я навіть знаю по соціальним мережам від своїх знайомих, ніхто стільки не подорожував країною. Багато кого цей карантин спонукає подорожувати, коли є час, саме по території України.

На засіданні наголошувалося: створення такого дорадчого органу планували давно. Але через карантин взяли паузу, щоб змістити акценти, каже Катерина Рижеченко. І долучити до цієї справи дієві моменти, які б стали частиною загальної стратегії розвитку регіону.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА

- Буде частиною у стратегії розвитку регіону Полтавського на 21-27 роки. Тобто, дуже важливо не написати стратегію, щоб у нас була гарненька книжечка на 100 сторінок. Але якісь живі речі долучити до цього документу.

Інна Шерстюк, в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА 

- Щоб ми могли сформувати той консультативно-дорадчий орган, який реально буде працювати. І не просто по плану роботи кожні півроку чи квартал. А працюватиме тоді, коли виникатиме проблема. І ми до цього готові.

Учасники зібрання також зазначали: нинішня ситуація у світі і в державі породжує чимало негативу. Але його готові сприймати, переконували вони. І більше того – трансформувати у конструктивне русло.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА

- На жаль, вилазять усі оці недоліки, які є по частині туризму, інфраструктури, послуг. Найбільшим недоліком є відсутність комунікації. Я готова почути, готова почути ОДА і Департамент культури і туризму, долучитися до розв’язання проблем будь-якого рівня.

Інна Шерстюк, в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА 

- Зараз та ситуація, той стан, коли ми можемо отримати дуже багато негативу. Але, повірте, ми його не боїмося. Ми його сприймемо нормально. Ми сприймемо будь-яку критику, яка прозвучить. Не в плані негативу. А в плані чіткої рекомендації до дій, що ми де недопрацювали.

Під час засідання обрали голову, заступника голови, секретаря та затвердили положення про Координаційну раду з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській ОДА. Пріоритетами у роботі визначили: створення сприятливих умов для збереження і розвитку туристичних та курортних об’єктів області та формування мережі туристичної інфраструктури й розв’язання проблем, що стримують процес розвитку туризму і курортів.

Стрічка новин