Дедалі більше садиб на Полтавщині пропонують «зелений туризм»

Одним з найпопулярніших видів вітчизняного туризму зараз є сільський, зелений. Майстер-класи, еко-їжа та еко-освіта, етно-просвітництво, творчий розвиток ти гарний відпочинок. Все це та чимало іншого пропонують гостям в колоритній етносадибі «Country House», що у селі Чечелеве Кременчуцького району.

«Кантрі- Хаус», чи «Сільська Хатинка» – це затишне сільське подвір’я неподалік Кременчука. Тут можна помилуватися сучасним ландшафтом, невеличкими озерцями та не лише дізнатися про давні слов’янські звичаї та традиції, відчути аромат хліба, пшениці, а й власноруч спробувати пожати серпом, як це робили в давнину. Гостям пропонують зробити й перший сніп.

Валентина Єлисавецька, працівниця дитячої бібліотеки смт Градизьк

- Жнеться два пучки соломи, три рази лівою рукою ми берем, і серпом зажимаємо, кладемо поперек як обереговий хрест і цей зажинок буде берегти поле, господарів поля, щоб вони не травмувалися під час жнив, щоб гарно закінчили ці жнива.

Головний же напрямок Сільської Хатинки – сімейний та дитячий відпочинок. Тут постійно діє унікальний авторський проєкт «Натур-клуб» для дітей віком від 3 до 6 років, спрямований на вивчення оточуючого світу.

Надія Михайлова, господарка садиби     

- Де дітки в процесі спілкування з природою, тваринами освоюють всі інші науки, і математику, і фізику, мову.

А ще в «Кантрі Хаус» є живий музей вергунів з майстер-класами для дітей та дорослих. В планах – відкрити музей-майстерню «Сіно-солома», розповідає господарка садиби, педагог за освітою Надія Михайлова.

Надія Михайлова, господарка садиби     

- Діти в нас, це дивно буде звучати, але деякі думають, що хліб росте на полицях супермаркетів, це навіть не жарт, це сльози. Тому ми хочемо показати, як росте хліб, є крупоружка, на якій можна змолоти зерно, щоб діти побачили, де береться борошно, а потім з борошна замісити тісто і діти побачать, як росте хліб уже в макітрі і як росте у печі.

«Сільська Хатинка» розташована поряд із ландшафтним заказником загальнодержавного значення «Білецьківські плавні», сосновим лісом, і тут вже створюють іншу локацію – «Кантріеколенд» з казковими будиночками, поселеннями гномів, ельфів і хоббітів. Все спрямоване на екологічне виховання.

Надія Михайлова, господарка садиби     

- Дітям просто збирати сміття не цікаво, а коли це буде через казку, вони вже не тільки збиратимуть, а навіть не підніметься рука його кидати.

Господарка садиби говорить, що розбудовувати «Кантріеколенд» вони планують разом з дітьми та батьками, і виключно – з екологічного матеріалу. А пригощають в «Кантрі Хаус» не лише власноруч виготовленими гостями вергунами, а й, наприклад, авторською кашею з топора.

Володимир

- Каша з топора. Цибуля, сало, пшоно, яйця, масло і топор обов’язково, то вже насамкінець. Ви самі побачите, їстівні вони такі.

Тож в ці мальовничі місця для відпочинку, спілкування, рідкісних кулінарних експериментів, походів та подорожей приїжджають як діти, так і дорослі з Кременчуцького району, інших регіонів Полтавщини, Дніпра, Кропивницького, Черкас. 

Стрічка новин