Проєкт протиаварійних робіт у будівлі Кадетського корпусу

Відновлення куполу та ремонт покрівлі – це завдання проєкту протиаварійних робіт у будівлі Полтавського Кадетського корпусу. Проєкт презентували 29-го липня. Його головна архітекторка Олена Попова розповіла: майже сорок фахівців працювали над ним, відтак, виготовили за три місяці. До початку роботи над проєктом протиаварійних робіт фахівці провели дослідження будівлі  Кадетського. Нині їх має погодити Міністерство культури України. 

Це презентація проєкту протиаварійних робіт у Полтавському Кадетському корпусі. Архітекторка Олена Попова каже: протиаварійні роботи – це частина концепції реставрації будівлі Кадетського.  

Олена Попова, головна архітекторка проєкту протиаварійних робіт 

- Загальна концепція реставрації полягає у тому, аби максимально зберегти усі автентичні елементи. А якщо ми не можемо їх зберегти, то максимально наблизитись до первісного стану. Протиаварійні роботи – це роботи, які мають бути першочерговими, які направлені на припинення руйнування корпусу і його будівельних конструкцій від впливу опадів.

Інженер Олександр Калінін перераховує протиаварійні роботи: 

Олександр Калінін, головний інженер проєкту протиаварійних робіт 

- Влаштування по верху будівлі монолітних поясів. Відновлення даху трьохповерхової частини, відновлення куполу, відновлення даху двоповерхової частини. Тимчасове закриття світлопрозорими щитами вікон будівлі.

Олена Попова, головна архітекторка проєкту протиаварійних робіт 

- Пропонується зробити систему водостічних труб – тимчасовою, на період реставраційних робіт. Потім вже по закінченню оздоблювальних робіт фасаду водостічна система буде змінена на постійну. Зараз усі дослідження показують, що фундаменти у гарному стані, здатні приймати навантаження, які будуть нести вже відремонтовані приміщення будівлі.

Також планують відновити купол, який згорів у 2006-му році.

Олена Попова, головна архітекторка проєкту протиаварійних робіт 

- За рекомендаціями, які були надані щодо виконання протиаварійних робіт, буде відновлено у габаритах та у розмірах геометричних, які були у історичної будівлі в період з 1840-го по 1940-й рік: коли він був зруйнований, й потім вже був відтворений у інших габаритах. Він має діаметр зовнішній – 25 метри і висоту – 8 метрів.

Олександр Калінін називає приблизну вартість протиаварійних робіт будівлі Кадетського: 

Олександр Калінін, головний інженер проєкту протиаварійних робіт 

- До проходження експертизи вартість становить порядку 39 мільйонів гривень. Але вона може в той чи інший бік бути скорегована за результатами державної експертизи.

Інженер говорить: проєкт має погодити Міністерство культури України. 

Олександр Калінін, головний інженер проєкту протиаварійних робіт 

- Й після цього проходження державної експертизи, після проходження державної експертизи він підлягає реєстрації в ДАБІ і отримання дозволу на виконання протиаварійних робіт. Я думаю, що це десь буде вересень-жовтень цього року.

Нагадаємо, будівля Полтавського Кадетського корпусу є пам’яткою архітектури національного значення. У серпні минулого року на сесії міськради депутати передали будівлю Державній судовій адміністрації. У Кадетський корпус планують перенести три районних суди міста – це Київський, Ленінський й Октябрський та Полтавський районний суд. 

Стрічка новин