Представники Асоціації водоканалів України відвідали ливарно-механічний завод

Представники Асоціації водоканалів України сьогодні побували у Полтаві. Зокрема, відвідали Полтавський ливарно-механічний завод, оглянули цехи та ознайомились з принципами роботи станків. Як це було – дивіться у сюжеті.

Полтавський ливарно-механічний завод спеціалізується на випуску насосів для гідротранспорту. Це найбільше підприємство у Європі, яке виробляє насоси із зносостійких чавунів, говорить технічний директор Тарас Цицак. Обладнання має попит у різних країнах світу. 

Тарас Цицак, технічний директор ПЛМЗ

- Зараз відкриваємо перше представництво у Південній Америці, наші насоси працюють по всій Євразії, починаючи від Іспанії і закінчуючи Монголією і Магаданом, починаючи від Мурманська і закінчуючи Південною Африкою працюємо. Але на зараз український ринок займає велику долю у наших поставках.

З водоканалами завод почав працювати нещодавно, продовжує Тарас Цицак. Їм продають каналізаційні насоси. 

Тарас Цицак, технічний директор ПЛМЗ

- Можна взяти пісок екскаватором, покласти на вантажівку і кудись відвезти. А можна змішати з водою і подати по трубі. А якщо він уже змішаний з водою, або потрібно його змішувати з водою по технології, то сам Бог велів насосом качати. Фекальні насоси були головним болем всіх господарників ще з часів Радянського Союзу. У нас народ звик кидати в унітаз то, що ні одному німцю в голову не прийде. А насос повинен все це перекачати.

Представники асоціації водоканалів оглянули конструкторське бюро, ливарний цех з ділянками чавунного та сталевого лиття, збірки та агрегатування, механічний та термічний цехи. Президент Асоціації Дмитро Новицький зауважує, хотіли б залучати на підприємствах обладнання саме вітчизняного виробника. 

Дмитро Новицький, Президент Асоціації водоканалів України

- Те обладнання, яке у нас зараз встановлено, воно потребує заміни. Це не великий секрет. Саме таке обладнання, яке тут виробляється, воно підходить до наших стандартів, вимог. Чесно кажучи, я впевнений, що водоканали, які вивчили і подивилися на виробництво, у своїх подальших планах, інвестиційних програмах будемо враховувати саме такий тип насосів.

На зібранні серед представників водоканалів з різних регіонів України – і головний механік «Полтававодоканалу». Віктор Войтенко каже, на цьому заводі не вперше. 

Віктор Войтенко, головний механік КП ПОР «Полтававодоканал»

- На початку цього року були у нас наміри придбати насоси виробництва полтавського ливарного заводу, але через фінансові причини поки що це не відбулось. Я як головний механік двома руками за це, щоб ми оновлювали свій насосний парк, скажімо так. І йшли далі і далі.

Стрічка новин