Полтавських бібліотекарів відзначили за онлайн роботу під час карантину

Полтавських бібліотекарів відзначили за активну та невпинну онлайн роботу в умовах пандемії. Так колективи бібліотек-філіалів Полтавської централізованої бібліотечної системи отримали подарунки від міської влади за створення творчого контенту для блогів, сайтів, ютуб каналів та іншу роботу з популяризації світової та української літератури під час карантину. Нагородження провели у бібліотеці №11, що у Яківцях під Полтавою.

Під час карантину міські бібліотеки працювали лише у онлайн-форматі. Адже лише на початку травня абонементські відділи закладів відкрили свої двері для читачів.

Тож бібліотекарям довелось швидко навчитись працювати з інтернет ресурсами, опанувати роботу на платформах ZOOM та Google Meet.

Таміла Дузенко, директорка Полтавської міської централізованої бібліотечної системи

- Всі бібліотеки зараз мають свої ютуб-канали, мають блоги, повноцінно функціонує сайт Полтавської міської централізованої бібліотечної системи. А зараз ми запросили тих, хто переміг в онлайн марафоні.

Цього дня відзначають найактивніших працівників читалень. Серед них – представники майже всіх філій. Нагороджують за найкраще наповнення сайтів, найцікавіші публікації на фейсбук-сторінках та ютуб-каналах, організацію онлайн-зустрічей з українськими письменниками тощо.

Юлія Коваленко, завідувачка бібліотекою-філіалом №2 Полтавської ЦБС

- Це були онлайн-заходи, освоювали нові технології, нові методи роботи, спілкувались через соціальні мережі, через нашу пошту електронну. Дуже багато було рекомендаційних списків літератури, віртуальні книжкові виставки, різні пізнавальні години, інформаційні сторінки.

Оснащення для комп'ютерів у подарунок бібліотекарям особисто вручив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. 

Говорить – бібліотеки, навіть у найвіддаленіших районах міста мають бути сучасними осередками самоосвіти та спілкування. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Для мене було відкриття, коли бабуся в 90 років опанувала комп’ютер в бібліотеці на Половках. Вона кожного дня до карантину приходила до бібліотеки, шукала інформацію, читала книжки і періодику в електронному вигляді. У неї немає вдома комп’ютера. А у бібліотеці вона опанувала, змогла.

Також секретар Полтавської міської ради розповів – всі міські бібліотеки оснащені комп'ютерами. Також серед проробленої роботи за останній рік – капітальний ремонт приміщень закладів у Рибцях, Половках, по вулиці Халтуріна та Лялі Убийвовк. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми зараз робим багато і для того, щоб закуповувати сучасні книжки, оновлювати фонд книжковий щороку. Якщо раніше для цього виділялось декілька десятків тисяч гривень, то цього року – майже 400. І будемо ще додавати на друге півріччя, аби купити книжки, які більш дороговартісні, але від того не менш цікаві.

Після нагородження для призерів та гостей провели екскурсію територією колишньої садиби Миколи Скліфосовського, де зараз і діє бібліотека №11.

Стрічка новин