Уряд ухвалив Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки

Прогноз економічного і соціального розвитку, позапланова перевірка протипожежної безпеки, впровадження електронного квитка та відміна «пакунку малюка». Ці та інші рішення ухвалили сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України. Подробиці про це дивіться у сюжеті.

Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки схвалили на засіданні Уряду. Зростання економіки у наступні роки планується завдяки комплексу факторів. Серед них: розвиток промисловості, збільшення долі переробки в аграрному секторі, програми підтримки малого та середнього бізнесу, покращення бізнес-клімату, а також приватизація.

Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України

- Міститься грунтовний аналіз економічних проблем попередніх років, вплив коронакризи на економіку, прогнози розвитку на наступні роки. Там є і базові, і позитивні, і негативні сценарії. Базовий прогноз наразі залишається незмінним щодо України. Це зменшення ВВП на 4,8% рік до року у 2020 році.

5 тисяч гривень замість «пакунку малюка». Міністерство соцполітики пропонує більше не дарувати породіллям товари для новонароджених. За гроші від держави можна буде придбати лише товари для дитини. З доопрацюванням у триденний термін Кабмін ухвалив проєкт постановb. 

Марина Лазебна, Міністр соцполітики України 

- Забезпечити відкриття громадянам, у яких народилася дитина, комерційного банку ПриватБанк рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку. Встановити, що батьки дитини можуть звернутись за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації.

Крім цього, Уряд підтримав реалізацію експериментального проєкту з впровадження електронного квитка на транспорт. Пропонується затвердити Порядок реалізації проєкту та встановити термін його реалізації до 30 червня 2021 року.

Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України

- У першій ітерації цього проєкту ми очікуємо об’єднати Укрзалізницю, залізничні подорожі та метрополітен Києва. Далі будемо додавати поступово інші міста та інші види транспорту, у тому числі – авіаперевезення внутрішні в Україні.

Також вирішили провести позапланову перевірку протипожежної безпеки у лісах. 

Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України 

- Звертаючи увагу на ряд надзвичайних подій в останні місяці, які у нас відбулися, ми зазнали втрат і бачимо втрати, які понесла екосистема держави. Бачимо потенційні ризики і загрози зараз, які у нас присутні, тому прошу підтримати це доручення. Надати право ДСНС позапланово перевірити стан організації роботи цивільного захисту пожежної безпеки у Держлісагентстві.

Стрічка новин