Чорнобильці захищають колегу, якого звинувачують у побитті поліцейських

Керівника Лубенської громадської організації інвалідів «Ветерани Чорнобиля» Віктора Собка місяць тому звинуватили у побитті двох поліцейських. Події відбувалися у Харкові біля обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. Тоді там трапилася сутичка поліції із чорнобильцями. Останні стверджують, що їхній колега не винен. Свої слова підкріплюють відео та свідченнями очевидців. Про це йшлося під час «круглого столу» «Лубенці – за права людини». Анатолій Васевич – далі.

На засіданні «круглого столу» у Лубнах жваво обговорювали пристрасті більше ніж місячної давнини. Нагадаємо, 22 червня у Харківському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення ліквідатори аварії на ЧАЕС, в тому числі – й госпіталізовані, протестували проти відкриття диспансеру для прийому громадян, інфікованих коронавірусом. Адже даний заклад визначений МОЗ як опорний у боротьбі з COVID-19. Втім, чорнобильці вважають, що це тільки привід, щоб забрати у них їхню установу.

Володимир Проскурін, голова ВО «Ветерани Чорнобиля»

- У нашого диспансеру уже забрали половину території, де розмістили елітні котеджі та елітний багатоповерховий житловий будинок. Це все на землях диспансеру. У нас забрали двір. Залишився тільки шматок двора. Під виглядом епідемії COVID-19 спочатку оголосили, що лікарню закрили на карантин. Потім дізнаємося, що її відкривають для прийому хворих на COVID-19.

Чорнобильці розповідають: того дня на території диспансеру зібралося чимало обурених рішенням МОЗ, ліквідаторів. Їхніх керівників покликав на розмову голова Харківської ОДА. У цей момент, за словами чорнобильців, до медичного закладу приїхала велика кількість поліцейських і почався штурм.

Володимир Проскурін, голова ВО «Ветерани Чорнобиля»

- Усіх присутніх розштовхали, когось поклали обличчям в асфальт. При тому, що то були інваліди, проти яких заборонено застосовувати фізичну силу і спеціальні засоби. Спецназ натравили фактично на інвалідів, жінок. Розштовхали всіх. І привезли хворих.

Тоді ж затримали і 68-річного голову Лубенської громадської організації інвалідів «Ветерани Чорнобиля», учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інваліда 2-ої групи Віктора Собка. Його звинуватили у побитті двох поліцейських, наголошували учасники «круглого столу». Чорнобильці уважно переглядали відеозаписи, зроблені того дня.

Голос 1: Зверніть увагу: головою не дістав асфальту.

Голос 2: Тобто, він падає, як його вчили.

Голос 1: Іще: дивіться на очі. Чоловік, який не очікує, він же буде дивитися. А він із заплющеними очима. Наперед підготовлена процедура була.

Віктор Жигаєв, заступник голови ВО «Ветерани Чорнобиля»

- Поліція Харківської області робить провокацію. Володимир Іванович нікого не займав. Він просто першим кинувся допомагати поліцейському, який упав. У мене теж був такий же порив. У тому, що Віктор Іванович зовсім не винен, я можу підтвердити під присягою. Мої слова підтверджують багаточисленні відео.

Підсумком «круглого столу» стало підписання звернення його учасниками до Президента України, голови Верховної Ради, Генерального прокурора та інших високопоставлених чиновників із вимогою втрутитися в дану ситуацію.

Лариса Погребняк, заступниця голови Лубенської ГО інвалідів «Ветерани Чорнобиля»

- Вимагаємо закрити сфальшоване кримінальне переслідування Віктора Івановича Собка. У його діях не тільки не було складу злочину, а і відсутність подій злочину. А також фотографії, винних у ситуації, яка склалася. Це рішення сьогоднішнього «круглого столу» підписали майже всі присутні. Маємо надію, що ситуація у подальшому складеться у позитивному руслі.

Стрічка новин