На Полтавщині завершують збір ранніх зернових

На Полтавщині до кінця цього тижня мають завершити збір пшениці, ячменю, ярого вівса та жита. Про це розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов. За його словами, в області жнива почали майже три тижні тому. Нині зібрали 93 відсотки зерна на посівній площі області. Який обсяг цьогорічного врожаю ранніх зернових культур? Про це – у наступному сюжеті. 

Тиждень тому на цьому полі врожай пшениці зібрав фермер Валерій Ігнатов. 

Валерій Ігнатов, фермер

- Врожайність у цьому році трішки гірша за минулий рік, можливо, на це вплинула засуха в останні терміни, коли пшениця вже наливалася. Можливо, агротехнічні якісь помилки. В цьому році в нас десь врожайність середня – 45 центнера з гектара. В минулому вона була значно вища – десь 58 центнерів з гектара.

Директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов розповів: у цьому році на Полтавщині 330 тисяч гектар засіяли ранніми зерновими культурами – це пшениця, ячмінь, ярий овес, жито. 

Сергій Фролов, директор департаменту АПР Полтавської ОДА

- На сьогодні 93 відсотка площ зібрано. Залишилось зібрати ячмінь, ярий овес й дещо трохи жита. Пшениці вже практично завершується збирання – 98 відсотків пшениці вже зібрано. Маємо середню врожайність по всіх ранніх зернових – це на рівні 47 центнерів з гектара. Це на 1,6 центнерів вище, ніж у минулому році. А по пшениці – 48 центнерів з гектара – це на рівні минулого року.

Сергій Фролов каже: нині зерно продовжують збирати на півночі Полтавщини.

Сергій Фролов, директор департаменту АПР Полтавської ОДА

- Зараз збір ведеться у таких районах як Чорнухинський, Лохвицький, Гадяцький. Тобто, ті райони, які ближче до Півночі, до Заходу. Чому? Тому що там відбувається пізніше дозрівання культур.

У цьому році зросла вартість закупівлі зерна. 

Сергій Фролов, директор департаменту АПР Полтавської ОДА

- В першу чергу це пов’язано з погодніми умовами. По-перше, не тільки у нашій області озимі постраждали від весняних морозів. По-друге, в південних районах і через посуху досить велика площа загибелі озимих культур. Тобто, дефіциту в Україні немає на зерно, зокрема, це пшениця, але і об’єми нижчі, ніж у минулому році. Й тому ми маємо більший попит й вищу ціну. За пшеницю другого класу дають 5800 гривень, третього класу – 5740 гривень. Ціна виросла за період самих жнив на 10-11 відсотків. А в цілому до минулого року ціна підвищилась десь на 23-25 відсотків, ніж була в минулому році на цю дату.

Сергій Фролов каже: на Полтавщині пшеницю, ячмінь, ярий овес та жито почали збирати десятого липня. Збір ранніх зернових культур хочуть завершити до третього серпня.

Стрічка новин