Соцпрацівники Полтавщини отримали засоби індивідуального захисту

Через пандемію коронавірусу в Україні з інтернатних закладів до сімей повернулися 42 тисячі дітей. Але моніторинг таких вразливих родин соціальними працівниками значно ускладнюється відсутністю в останніх засобів індивідуального захисту. Сьогодні у рамках проєкту Міністерства соціальної політики, Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та «Української мережі за права дитини» соціальним працівникам області передали захисні медичні маски, нітрилові рукавички, бахіли та антисептики.

Допомога надійшла в рамках спільного проекту «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19». Його мета  – посилити соціальний захист дітей та їх сімей в умовах пандемії коронавірусу.

Ольга Коссе, координатор проєкту «Української мережі за права дитини»         

- Проєкт триватиме протягом п’яти місяців, ми передаємо засоби індивідуального захисту для фахівців, щоб вони проводили моніторинг сімей. З початку карантину 42 тисячі дітей повернулися з інтернатних закладів до сімей. Основне завдання проєкту – зробити моніторинг, зрозуміти, в якому стані знаходяться діти, як вони живуть, в яких умовах.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- Головну роль у безпеці дітей у цих сім’ях відіграють саме соц працівники, бо вони перші повинні реагувати на виклики, супроводжувати ці сім’ї. А щоб якісно та безпечно це робити, необхідні засоби захисту.

Засоби індивідуального захисту для безпечної роботи із сім’ями та дітьми під час пандемії отримають 344 фахівці з соціальної роботи та спеціалісти служб у справах дітей області. Це сертифікована продукція, кожен набір розрахований на два місяці використання для кожного фахівця.

Ольга Коссе, координатор проєкту «Української мережі за права дитини»         

- Донором проекту є ЮНІСЕФ, вони передають засоби індивідуального захисту. І увесь набір засобів коштував близько 400 тисяч гривень, це для Полтавської області.

Набори розділять між районами, і до кінця тижня їх отримають усі соцпрацівники. Крім медичного захисту, проєкт надаватиме також професійну підтримку для соціальних працівників та гуманітарну допомогу сім’ям, відповідно до їх індивідуальних потреб. Зараз, окрім Полтавської, проєкт діє у Дніпропетровській, Волинській, Миколаївській та Херсонській областях. В його рамках відповідне навчання пройдуть понад шістсот соціальних працівників, під соціальним супроводом яких перебуватиме 5 тисяч сімей, в які повернулися діти з інтернатів. Найкращі практики реінтеграції дітей у сім’ї, напрацьовані в ході проєкту у пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну.

Стрічка новин