Акція «Захистимо армію» пройшла і в Полтаві

«Захистимо армію». В понеділок у Полтаві та інших містах України одночасно пройшли акції на підтримку Збройних Сил України. Активісти обурені так званим «перемир'ям» на Сході держави, яке так і не відбулося. Адже, попри домовленість між Президентом України Володимиром Зеленським із російською стороною щодо припинення вогню на Донбасі, окупанти продовжили обстрілювати українські позиції з гранатометів й кулеметів.

Лариса Шило, кореспондентка

- «Ні – капітуляції». Сьогодні під стінами обласної державної адміністрації зібрались мітингувальники. Це – акція «Захистимо армію». Протестувальники впевнені – президент Володимир Зеленський зрадив Збройним Силам України та державі в цілому. 

Нагадаємо, 27-го липня на Донбасі мало б настати, за словами Президента, «всеосяжне, безстрокове, стійке перемир'я». Про це напередодні Зеленський телефоном говорив із Путіним. Про режим припинення вогню також домовились на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня (куди входили представники України, Росії, ОБСЄ). Проте...

Вікторія Мірошниченко, «Народний Герой України», волонтерка

- Прямо в даний момент відбувається обстріл наших територій у Луганській області. Вчора відтяли у районі Бахмутського району добрячий шмат землі. Вони підійшли впритул до наших позицій. До роззброєних наших воїнів.

За даними штабу ООС, вже в ніч на 27 липня окупанти обстріляля 36-ту окрему бригаду з морської піхоти, стріляли у смузі відвовідальності 79-ої бригади. Гатили з великокаліберної зброї біля Водяного, Золотого, Новомихайлівки. 

Ірина Іванова, учасниця акції «Захистимо армію»

- Мій син був під Іловайськом, і я знаю, як це було тяжко, виходити через «зелений коридор», коли повірили домовленості з Путіним, і фактично їх розстріляли. І лише, завдячуючи львівським десантникам, які не пішли по «зеленому коридору», мій син зостався живий.

У Полтаві на віче прийшли представники «Руху опору капітуляції», волонтери, духовенство, представники різних політичних сил та просто небайдужі полтавці.

Руслан Звонков, учасник акції «Захистимо армію»

- Наша армія нас захищає, тож якщо їм забороняють стріляти та захищати нашу землю, то…це вже не армія!

Протестувальники говорять – тримають зв'язок з військовими на передовій, їм заборонили рити окопи, проводити розвідувальні та контрснайперські операції. Із зброї лишили тільки автомати.

Руслана Базалук, учасниця ГО «Справа громад «Полтава за НАТО та ЄС»

- Перемир’я не може бути, бо його не хоче агресор. 

Мир досягається або перемогою, або поразкою. І українці однозначно не обирають поразку.

Марія Горбатенко, учасниця ГО «Справа громад «Солідарна Полтава»

- Армія має стояти і захищати. Ми не можемо просто відійти, здати свої позиції і чекати, що щось відбудеться.

Стрічка новин