Виставка «Святі символи віри» до річниці Хрещення Русі

До 1032-ї річниці хрещення Київської Русі-України у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка під назвою «Святі символи віри». До уваги відвідувачів – археологічні артефакти IX-XIII століть, що представляють християнські символи та були знайдені в різні роки на Полтавській землі.

Вже традиційно різноманітні музейні заходи починаються в холі  пам’ятки архітектури державного значення, будівлі, аналогу якій немає в світі. Тут наукові співробітники намагалися в цікавій театралізованій формі, з князем Володимиром та княгинею Ольгою в головних ролях, відтворити історичні події понад тисячолітньої давнини. 

Але основна увага – християнським символам IX-XIII століть. Різноманітні кам’яні, мідні, бронзові, хрести-енколпіони, іконка Запевнення апостола Фоми, знайдена 1913 року у місті Переяслав, тодішньої Полтавської губернії. Це артефакти, знайдені під час археологічних експедицій, наукових розвідок, або випадкові знахідки, подаровані музею полтавцями. А ось ці уламки денець та нижньої частини давньоруських горщиків з тавром у вигляді хреста і солярних знаків знайдені вже цьогоріч полтавськими археологами на посаді Літописної Лтави по проспекту Першотравневому, 17. 

Поряд на іншій вітрині увагу привертає, насамперед, приватна сучасна нумізматична колекція з ювілейними монетами, що випускалися до різних релігійних свят та присвячені історичним постатям.

Стрічка новин