28 липня – день PR-фахівця

Вони піклуються про блискучий імідж компанії, товаришують зі ЗМІ, знають відповіді на всі запитання щодо роботи фірми та налагоджують зв'язки з інвесторами. 28 липня в Україні своє професійне свято відзначають PR-спеціалісти. Про «підводне каміння» та специфіку роботи у сфері маркетингу розповіли представники професії нашим журналістам.

Роман Іванніков вже успішно склав ЗНО та планує вступити до університету економіки та торгівлі. У майбутньому бачить себе у лавах успішної компанії, аби просувати її послуги або продукцію. 

Роман Іванніков, абітурієнт

- Я дізнався про таку стратегію – «public relations». Тобто, зв’язки з громадськістю. Найвідоміші компанії можуть використовувати цю стратегію для того, щоб просувати свій бренд.

Кандидатка економічних наук та викладач кафедри маркетингу розповідає: часто у людей – вузьке розуміння місії піарника. 

В той час, коли PR-спеціаліст: дбає про позитивний імідж фірми, розробляє антикризові сценарії для підприємства, знає, як працювати з мотивацією та емоційним вигоранням персоналу, вміє оптимізувати роботу колективу, шукає спонсорів. 

Наталія Яловега, кандидатка економічних наук

- І також формуємо сценарії співпраці з тими контактними колами, які є корисними для діяльності підприємства і для яких підприємство є корисним. Це держава, бізнес-оточення, бізнес-партнери, споживачі, громадські організації.

PR-менеджер Світлана Луценко працювала у різних сферах: промисловість, агросектор, нині – мистецтво та розваги. Каже: піарник ніколи не викривляє інформацію, але завжди подає її   захоплююче.

Світлана Луценко, PR-менеджер мережі кінотеатрів

- Якщо ми скажемо – «я відпочивав у Єгипті» та «я відпочивав на Червоному морі». Одне й те ж. Проте, друге звучить яскравіше та цікавіше.

Також це комунікабельна людина з аналітичними здібностями, яка готова розвиватись та працювати 24 на 7.

Світлана Луценко, PR-менеджер мережі кінотеатрів

- База для будь-якого піарника – це маркетинг, соціологія, психологія, економіка, юриспруденція. Піар – це не просто красиві слова. Це факти, ілюстрації, цифри.

Не завадить знати етичні норми бізнесу, особливості людської психології та основні закони України.

Стрічка новин