Полтавців запрошують на велопробіг стежками шведсько-української союзної армії 1709 року

Полтавців запрошують на велопробіг стежками шведсько-української союзної армії 1709 року

Велопробіг “Шляхами шведсько-української союзної армії 1709 року” організовують ГО «Мандруймо Полтавщиною», outdoor-poltava і «ВелоПолтава». Він буде дводенний: 8 та 9 серпня.

Що пишуть організатори:

Учасники походу дізнаються про шляхи союзної армії шведського короля Карла XII та гетьмана України Івана Мазепи, про місця дислокації військ та штаб-квартири командного складу. Наш маршрут пройде с заїздом в село Жуки, де наприкінці квітня розташувалися війська І. Мазепи та шведська армія Карла ХІІ. Відвідаємо в Жуках Меморіальний комплекс слави українського козацтва. Там знаходиться пам’ятні знаки на честь козацького літописця Самійла Величка, який народився жив і працював та словацькому просвітителю Даніелу Крману, що описував події, пов’язані з Полтавщиною. Далі наш шлях прямуватиме до смт. Диканька, де ми дізнаємося про місце урочистої аудієнція з кошовим Гордієнком та його товаришами у гетьмана Мазепи. Побачимо величні Кочубеївські дуби. 

З Диканьки попрямуємо до колишнього козацького сотенного містечка Великі Будища. 

Ви побачите на власні очі різноманітні велосипеди від початку XX століття і до наших днів. Хтось дізнається, а хтось і пригадає, на чому катали та ганяли дітлахи та підлітки в середині минулого століття. Які велосипеди були в українців під час Другої світової війни, та на чому їздили велолюбителі тих часів за кордоном. Ввечері першого дня вас очікує бівак  на березі Ворскли, козацький куліш, гостинна ватра  та дружнє спілкування з однодумцями. Наступного дня ми неквапливо помандруємо долиною річки Ворскла до Полтави – кінцевої зупинки нашого дводенного маршруту. В дорозі ми дізнаємося про місце переправи московських військ через р. Ворсклу і побуваємо на на місці командного пункту Петра І.

Коли: 08–09 серпня  

Час зустрічі: 10:10

 Місце зустрічі: пам'ятник Іванові Мазепі на Соборному Майдані

Маршрут:День 1: Соборний Майдан – Поле Полтавської битви – Жуки – Диканька – Великі Будища – річка Ворскла (56 км, ночівля).День 2: Писарівщина – Михайлівка – Гавронці – Сем’янівка – Полтава (40 км). Тривалість: 2 доби

 З СОБОЮ ТРЕБА МАТИ:✓ справний велосипед, велобагажник з велобаулом;✓ туристичне спорядження (намет, спальник, каремат та інше);✓ ремкомплект, запаски, насос;✓ світло для їзди в темну пору доби;✓ рекомендуємо (але не зобов’язуємо) мати велошолом, рукавички і зручний одяг;✓ воду, їжу (на маршруті буде можливість поповнити їх запаси);✓ індивідуальну аптечку, засоби захисту від комах та кліщів. 

Стрічка новин