«Полтавського терориста» шукають п’яту добу

Романа Скрипника, який погрожував підірвати себе та поліцейського гранатою, досі не затримали. Нашій знімальній групі вдалось поспілкуватись з побратимом зловмисника.

Роман Скрипник служив на Донбасі у зоні проведення Антитерористичної операції. Ось його фото, опубліковані в одній із соцмереж. Боєць служив у 25-й Окремій повітряно-десантній бригаді. Його побратим Олександр Пєхов говорить, Роман поводився нахабно та вчиняв бійки. 

Олександр Пєхов, побратим Романа Скрипника

- Він прийшов до нас, він з нами пропрацював, мабуть, недільку. Спіймали на вживанні наркотичних засобів різних, психотропних навіть. Він неадекватно себе поводив. Поводився дуже неадекватно, я б сказав. Не розумів, що йому говориться. Це могло трапитися із-за недостатньої, мабуть, реабілітації. Так як його направляли після приходу з війни на психологічну реабілітацію.

«Полтавського терориста» продовжують шукати п’яту добу поспіль з собаками та авіацією у Миргородському районі, у полях, лісопосадках та прилеглих населених пунктах. До операції залучено понад 500 правоохоронців. Вони також розпитують місцевих жителів. Проте, навмисно не оголошують винагороду за допомогу у затриманні зловмисника. Оскільки «терорист» особливо небезпечний, провокувати людей на «подвиги» не хочуть. Закликають повідомляти поліцію, якщо побачили підозрюваного, але в жодному разі не намагатись затримати його самостійно.

Поліна Ларіна, головна спеціалістка відділу комунікацій ГУ НП Полтавщини

- До пошукової роботи залучено максимальний людський і технічний ресурс, використовується спеціальна техніка, пошуки не припиняються ані вночі. Вночі застосовується і інша спеціальна техніка, яка дозволяє поліцейським зробити пошуки максимально ефективними. Ми також чекаємо на позитивний результат. Працює велика кількість людей. Це і працівники поліції Полтавської області, і кінологи, і спецпризначенці, долучається також Національна гвардія.

Радник голови МВС Михайло Апостол вважає, що у Романа Скрипника проблеми з психікою і невдовзі його затримають. Про це повідомляє інфомаційне агентство УНІАН, посилаючись на ефір каналу «Україна 24». 

«Він вийде сам, він переосмислить, що нікуди не дінеться. Він буде як загнаний вовк там бігати, ну скільки він буде бігати. Або покінчить з життям... Більш того, чомусь складається враження, що якщо він викрадає машини, якщо була загроза життю, коли він витягнув чеку і в принципі через це все і почалося – він якось розумів ті речі, на які йшов. І я думаю, якщо у нього з психікою, знаєте, сьогодні ми з весни раптово перейшли на літо – ускладнення у таких людей», говорить радник голови МВС Михайло Апостол. 

Нагадаємо, 23 липня на вулиці Остапа Вишні, 5 поліція проводила затримання підозрюваного у незаконному заволодінні транспортним засобом. Намагаючись уникнути відповідальності, чоловік чинив опір та погрожував працівникам поліції гранатою. І, врешті решт, взяв у заручники поліцейського. Одному з правоохоронців травмовано ногу і він потрапив до лікарні. 

Після перемовин зловмисник відпустив взятого в заручники поліцейського в обмін на начальника Управління карного розшуку Головного управління Нацполіції України в Полтавській області Віталія Шияна, зажадав автомобіль і вирушив на ньому разом з новим заручником у бік виїзду з міста. Після чого їздив дорогами Полтавської області. Пізніше посеред дороги залишив автомобіль і зник у лісосмузі. Заручника відпустив. Віталій Шиян приєднався до пошукової операції.

Стрічка новин