У 1 міську лікарню закупили нове обладнання

Цьогоріч в першу міську клінічну лікарню Полтави закупили нове медичне обладнання від німецького виробника. Для цього Департамент охорони здоров'я та соціального розвитку витратив 38 мільйонів гривень. Тепер, наприклад, на базі закладу використовують найостанніші ендоскопічні технології – обстежують внутрішні органи, не пошкоджуючи шкірні покриви людини, а також роблять операції, застосовуючі оптичні прилади. Новий інструментарій бачила Лариса Шило.

1 міська клінічна лікарня – медична установа, де щороку проходить стаціонарне лікування понад 10 тисяч осіб. Тут роблять до 3 тисяч операцій. Цілодобовий травматологічний пункт обслуговує близько 20 тисяч пацієнтів, розповіли медики.

Тож для діагностики й лікування тут відтепер – і нове обладнання. 

Володимир Подлєсний, завідувач хірургічним відділенням КП «1 міська клінічна лікарня» ПМР

- При наявності оцього обладнання 1 міська лікарня фактично перетворюється на регіональний центр онкоскринінгу локалізації злоякісних новоутворень.

Ось цей комплекс діагностує наявність пухлин у шлунку, стравоході, дванадцятипалій кишці, а також – внутрішні кровотечі. Точність – 98 відсотків. Дані хірурги бачать на моніторі. Такі світлини лікарі можуть обговорювати на консиліумах. Також апарат вміє зупиняти кровотечі, робити біопсію та інші діагностичні маніпуляції.

А це обладнання дозволяє здійснювати так звані лапароскопічні операції. Це метод хірургічної діагностики із застосуванням відеокамери, який широко використовується, наприклад, у США.

Володимир Подлєсний, завідувач хірургічним відділенням КП «1 міська клінічна лікарня» ПМР

- Оперативне лапароскопічне втручання виконується без традиційного розтину великого передньої черевної стінки, ми після введення пацієнта в наркоз, за допомогою таких от троакарів, вводимо в черевну порожнину людини оптичну систему з виведенням зображення на монітор.

Такі операції роблять при патології жовчного міхура, гостому апендициті, грижах, запаленні підшлункової залози тощо. При застосуванні делікатного обладнання зменшується час реабілітації хворого. Вже на другу добу його можуть виписати, а не через тиждень, як було раніше. 

Для травматологічного відділення закупили таке оснащення, як ортопедичний стіл, бінокулярний мікроскоп, С-дугу – рентгенівську систему, яка дозволяє візуалізувати ретгенівський знімок та виводити його на монітор.

Артем Гончаров, завідувач травматологічним відділенням КП «1 міська клінічна лікарня» ПМР

- Ми робили такі операції, але без С-дуги. Вони потребували часу. Тобто, операція могла затягнутись і до 2 годин. Зараз така операція виконується за 15-20 хвилин. Це малотравматично для пацієнта і, звичайно, пацієнти легше одужують.

У рентгенологічному відділенні з'явилась рентгенодіагностична система на 3 місця. 

Катерина Клістова, завідувачка рентгенологічним відділенням КП «1 міська клінічна лікарня» ПМР

- Сучасні технологічні характеристики цього апарату дозволяють миттєво отримувати рентгенівські зображення. Їх можна обробляти, зберігати в архів, передавати по інтернету іншим спеціалістам.

Основна перевага апарату – можливість робити рентгеноскопічні дослідження, тобто, ефективно досліджувати стан шлунково-кишкового тракту. Тепер людині при підозрі на запалення внутрішніх органів не обов'язково ковтати зонд. Прилад діагностує виразки, гастрит, коліт.

Стрічка новин