Кременчуцькі МАНівці отримали заслужені відзнаки

Майбутня інтелектуальна еліта країни – кременчуцькі МАНівці – отримали заслужені відзнаки. Цьогоріч вони мають рекордні досягнення. Адже здобули близька 100 призових місць. На церемонії урочистого нагородження обдарованої молоді побувала і наша знімальна група із Кременчука.

У сквері народного мера Кременчука Олега Бабаєва переможцям Малої академії наук України – школярам міських навчальних закладів, вручили грамоти. Як заявив начальник міського департаменту освіти і науки Геннадій Москалик, у цьому навчальному році місцеві МАНівці мають рекордні досягнення.

Геннадій Москалик, начальник Кременчуцького міського департаменту освіти і науки 

- Вони пройшли другий обласний етап. Їх більше цього року. Їх більше ста. Є відзначені грамотами і дипломами. Але цього року не було Всеукраїнського конкурсу через карантин. Тому це фактично переможці обласного.

Президент Кременчуцької міської Малої академії наук Олена Сьомик зазначає: за час існування Кременчуцької філії МАН виховали 212 всеукраїнських призерів, 30 президентських стипендіатів, 1855 обласних призерів та 3 міжнародних переможця.

Олена Сьомик, президент Кременчуцької міської МАН

- Сьогодні отримують нагороди 97 переможців і 10 грамот за найкращі наукові роботи. Окрім того, четверо учнів отримують почесні грамоти обласної ради. Тому що вони є обличчям Полтавської області. І три роки поспіль перемагали у Малій академії наук.

Призери Малої академії наук зізнаються: планують спрямувати свої відкриття у розвиток вітчизняної науки. Зокрема, випускник Кременчуцького ліцею №4 Вадим Рубан каже, що з 8 класу став членом МАНу і писав роботи по фізиці. Спочатку робив підсилювач звуку, а в цьому році досліджував вібрації.

Вадим Рубан, призер Малої академії наук 

- Завжди солодко отримувати перемогу. Це, по-перше, для себе. А також розвивати загальні якісь знання з предмету. І взагалі, ораторське мистецтво. І таке інше. Я хочу вступити до мого навчального закладу – до вишу. Із моїми балами ЗНО, я думаю, я це зроблю.

А ось учениця Кременчуцького ліцею №30 Юлія Івасенко каже: їй ще зарано вступати, адже має закінчити школу. Втім, уже визначилася із професією. Цьогоріч дівчина досліджувала вплив антропогенного навантаження на навколишнє середовище.

Юлія Івасенко, призерка Малої академії наук

- Дуже приємно було взяти участь і хотілося донести думку, що треба берегти наше навколишнє середовище. І не забруднювати його. Я хочу навчатися на еколога.

Представники влади та науковці побажали призерам Малої академії наук нових здобутків. Юним науковцям також зичать не зупинятися на досягнутому і ставити перед собою високі й амбітні завдання.

Стрічка новин