У Полтаві презентували книгу письменниці Оксани Гордійко

У Полтаві презентували книгу «Софіїні небеса, або Чарівний Дар гномів» письменниці, художниці, журналістки Оксани Гордійко. Її повість-казка відзначена спеціальною премією міжнародного літературного фестивалю Open Eurasian Literature Festival & Book Forum. Здобула вона перемогу й у конкурсі «Коронація слова». На презентації у Полтаві побувала і наша знімальна група.

Книгу «Софіїні небеса, або Чарівний Дар гномів» Оксана Гордійко писала впродовж двох років. Жінка самотужки малювала й ілюстрації до твору. Історія відбувається через світосприйняття 11-річної дівчинки. Її родина після подій на Майдані переїздить до польського Вроцлава.

Оксана Гордійко, письменниця

- І там вроцлавські гноми повідомляють Софійці, що вона обрана. І має чарівний дар. Вони розповідають їй про фарби, якими можна намалювати будь-яке майбутнє. Але ці фарби, у залежності від того, до якої людини вони потрапляють – хорошої чи поганої, можуть змінювати реальність.

Авторка розповідає: книга народжувалася і начеб-то жила своїм власним життям. Письменниця не планувала розвитку події. Каже: самій було цікаво дізнатися, що ж відбудеться далі.

Оксана Гордійко, письменниця

- Я просто записувала ту інформацію, яка ішла через мене. І коли я прочитала через декілька днів те, що у мене виходить, я зрозуміла, що у мене народжується казка. І тоді мені самій уже стало навіть цікавою, як воно далі буде.

Повість-казку Оксани Гордійко вже визнали і в Україні, і в світі. На літературному фестивалі Open Eurasian Literature Festival & Book Forum «Софіїні небеса, або Чарівний Дар гномів» відзначили спеціальною премією імені Немата Келембетова. А торік книга перемогла у конкурсі «Коронація слова» – «Молода КороНація – 2019» у категорії «Дорослі – для дітей». Колишні колеги письменниці радіють успіху Оксани Гордійко.

Наталія Іванченко, член Національної спілки кінематографістів 

- Дуже пишаюся творчим успіхом нашої лтавівської колежанки. І це дуже закономірно. Тому що Оксана завжди проявляла себе, як особистість багатогранна, творча, цікава, нестримна у своїх пошуках, у реалізації свого багатогранного таланту.

Світлана Фільчак, колишня колежанка

- Оксана – із тих людей, які у житті намагаються знайти щось світле. Навіть коли кругом пітьма, Оксана завжди якісь свої світлі крапочки у цьому світі знаходила. І тому те, що вона написала таку книгу, я не дивуюся. Це для мене очікувано. Ще хочу сказати, що талановита людина – талановита в усьому.

Інна Снарська (Дідик), письменниця, журналістка

- Оксана – якась чарівниця. За що не береться – у неї все виходить. Вона не тільки радіожурналіст, не тільки тележурналіст, не тільки телережисер. Вона дуже наполеглива. Вона вірить у те, що вона робить. І те, що вона робить, завжди направлено на добро. Тому я думаю, вищі сили їй завжди допомагають.

«Софіїні небеса, або Чарівний Дар гномів» викликала зацікавленість у читачів. Книга знаходить відгуки у людей різного віку: подобається як малечі, так і дорослим.

Оксана Гордійко, письменниця

- Найголовніше для автора – це коли книга полюбиться читачеві. Власне, ми і пишемо для звичайно читача, для діток. Мене запитують: для якого віку ця повість-казка? То я можу сказати, що 9+ і до безкінечності. Бо її купують і жінки у 45 років, бо говорять: всі ми у душі залишаємося маленькими дівчатками, які вірять у дива.

Стрічка новин