Династія одного лелеки роками прилітає до родини

З теплих країв – до рідного села. Майже пів століття до селища Білики Кобеляцького району прилітає династія одного лелеки. Там птахів вважають сімейним оберегом. В гості до лелек відправилась й наша знімальна група.

Понад 40 років до родини Малин прилітає одна й та сама сім'я лелек. Тут у гнізді вони виводять своє потомство. Господарі розповідають, змайструвати гнізда лелекам свого часу допоміг дідусь Владислав Єлисейович Малина. Він з арматури зварив основи гнізд, обплів їх соломою та закріпив на стовпах. Відтоді прильоту птахів чекали два гнізда.

Олександр Малина, наглядає за лелеками 

- Ой, та мене ще й в планах не було, коли він поставив ті гнізда. Він сам все робив, так йому захотілося. Це було років 45 тому, якщо не більше. Ще, як починають пробувати літати, це треба тільки бачити. Стоять же пробують полетіть, не полетять, а лише стрибають.

Зараз залишилось лише одне гніздо, в якому проживає 4 лелеки, як дітей у родині Малин. Від другого гнізда залишився лише металевий каркас. Господарі розповідають, кілька років тому туди прилітала пара лелек – батьки цих. Втім, одна загинула, а наступного дня після неї – і другий. Він піднявся в небо і каменем впав на землю.

Ігор Малина, наглядає за лелеками 

- В мене батько любив дуже природу, і я люблю, та й син мій любе. Ми його зробили, щоб красиво і приємно було.

Родина називає птахів сімейним оберегом. Вони з нетерпінням чекають їх навесні та з сумом прощаються восени.

Стрічка новин