Під Полтавою відкрили першу чергу об’їзної дороги

Загальна її протяжність – 5,5 км. Керівництво області наголошує: це – один з наймасштабніших інфраструктурних об’єктів цього року у рамках програми «Велике будівництво». На відкриття дороги до Полтави приїхали заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, керівництво Укравтодору, Полтавської ОДА та голова Служби автомобільних доріг у Полтавській області. 

Поки що порожня, автівки по ній ще не їздили. Цього дня відкриватимуть 5,5 кілометрів нової дороги першої черги обходу м.Полтава. Цей об’єкт реалізується спільними силами Укравтодору та Світового банку України. 

Нова дорога сполучатиме автомобільні шляхи М-03 Київ-Харків-Довжанський та М-22 Полтава-Олександрія. Об’їзна дорога розпочинається з Супрунівської розв’язки і закінчується розв’язкою у Розсошенцях.

Кирило Тимошенко, заступник голови Офісу Президента України

- У 2019 році тут було ще поле. Зараз це вже об’їзд Полтави, який дозволить розвантажити місто. Паралельно вже триває проектування другої черги обходу міста, щоб люди, які їдуть з Києва до Харкова і навпаки, могли не заїжджати до Полтави. І це дуже розвантажить місто.

У рамках будівництва зведено: два комплекси транспортних розв’язок, дві естакади – металева та залізобетонна, три шляхопроводи. Виконано капітальний ремонт автодоріг М-03 Київ-Харків-Довжанський та М-22 Полтава-Олександрія в межах обходу.

Іван Краповницький, начальник Служби автодоріг Полтавської області 

- В рамках цього проєкту побудовано 2 естакади, поза нами знаходиться найбліьша естакада у Полтавській області, протяжність – майже 518 метрів. На ній використано новітню технологію гусасфальт, у Полтаві ще не використовувалась така технологія.

Голова Укравтодору Олександр Кубраков додав, що друга черга обходу Полтави буде готова за два роки. Більш точної інформації, що стосуться цифр та сум, поки що немає. Трасу М-03 будують, ще починаючи з 2003 року. Олександр Кубраков зазначив: мабуть, це найдовший проєкт Світового банку в Україні. 

Олександр Кубраков, голова Укравтодору 

- Будуємо повним ходом ділянку Полтава-Валки. Зараз переходимо до другої черги. Сподіваюсь, що темпи будівництва будуть такими ж швидкими. Думаю, що за два роки об’їзна Полтави буде повністю готова і це поверне довіру з боку Світового Банку та інших міжнародних фінансових організацій. 

І вже після офіційного відкриття трасою поїхали перші автівки. 

Не забувають і про ремонт траси М-03 Київ-Харків у межах Полтави. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Дійсно, ті вантажні автомобілі, які їхали на Кременчук, вони вже заїжджати до Полтави не будуть. Тому, я хочу усіх з цим привітати. Ми вже на завершальних етапах траси М-03 Київ-Харків- Довжанський. Саме ділянка Полтави. Декілька років вона не ремонтувалася і була не проїзною.

За словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, ремонт цієї ділянки повністю завершать до кінця серпня цього року.

Стрічка новин