Бути чи не бути Центру адаптації по провулку Шевченка у Полтаві?

Полтавці невдоволені сусідством з Центром адаптації для бездомних та звільнених з місць позбавлення волі. З цього приводу сьогодні провели громадські слухання у Київській районній раді. Що робити, вирішували спільно з мешканцями, представниками благодійної організації та місцевою владою. 

На початку цього місяця невдоволені полтавці збирались поблизу Центру адаптації. Скаржились на антисанітарію, сміття та розкидані шприци у дворі. Тоді їм пообіцяли ситуацію виправити. 

Іван, безпритульний 

- Я вам можу пообіцяти, що в найближчий час я та є хлопці, які мене підтримують, то ми на поляні наведемо лад.

Досі краще не стало, запевняє пані Ганна. Вона проживає у будинку по провулку Шевченка. Каже, хоче, аби Центр адаптації переїхав кудись далі від її оселі та онуків. 

Ганна Підлозна, полтавка

- За сараями беруть коляться і шприци залишають. А діти у нас скрізь бігають. Шприци ті находять, у нас було таке, що прийшов і каже: «Бабуся, дивись, що я зайшов». - «Де ти взяв?» - «Отам за сараєм». Вони сплять де попало. У нас у під’їзді. У них там є де спати. Їх ніхто не контролює.

У керівниці Центру адаптації Олени Чикурової позиція також принципова. Вона категорично проти переїзду в інше приміщення. На її думку, суспільство повинне бути толерантнішим. 

Олена Чикурова, керівниця Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі БО «Світло надії»

- Про яке цивілізоване суспільство ми можемо казати, якщо маленькі діти і обзивають бомжів, ще якось. Це прививається з самого початку. Про такі поняття, як милосердя, співпереживання і співчуття – про це нуль. А як у Європейських країнах робота з бездомними і мирне перебування з ними на одній території?

Голова Київської райради говорить, зі скаргами на Центр адаптації місцеві мешканці звертаються постійно. Треба облаштувати власний двір для бездомних та звільнених з місць позбавлення волі. Тоді ці люди не будуть вештатись на дитячих майданчиках. 

Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтаві ради 

- Я би хотів там жити? Ні, однозначно не хотів би. Так само люди виявляють своє незадоволення. Сьогодні завдання місцевої влади – обов’язково створити належні умови для БО «Світло надії» і створити мир і спокій для мешканців.

Врешті-решт на зборах вирішили, що необхідно знайти для Центру адаптації іншу будівлю. З проханням виділити інше комунальне приміщення планують звернутись до Полтавської міської ради. Також проситимуть посиленого патрулювання у вечірній час. 

Стрічка новин