Пожежники змагалися в номінації «Кращий начальник караулу»

Захід відбувся у Полтаві. Це був перший відбірковий етап перед всеукраїнським змаганням, яке за два місяці організують у Вінниці. Сьогодні пожежники мали вдягти захисний одяг за двадцять секунд та за шість хвилин зв'язати рятувальну петлю для пораненого. 

Змагання почалося о десятій й тривало понад чотири години. У заході взяли участь шістнадцять пожежників. 

Віталій Бреус, учасник змагання 

- Сьогодні – нормативи з вдягання бойового одягу, підйому на штурмовій драбині у вікно четвертого поверху на учбовій вежі. Потім – в’язання мотузки в клубок. Й також по трьохколінній драбині підйом на третій поверх.

Олексій Задорожній, головний фахівець відділу реагування надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС Полтавщини 

- Учасники прибули майже з усієї області. А саме з міста Кременчука, з міста Решетилівка, також місто Полтава представила своїх начальників караулу. Також місто Лубни.

За двадцять секунд вдягає захисний одяг пожежник з Лохвиці Віктор Пєхтєрєв. Чоловік розповідає про робочі будні:

Віктор Пєхтєрєв, учасник змагання

- Одного разу була пожежа житлового будинку й були ускладнені умови тим, що було вже згорівше перекриття будівлі й потрібно було проводити гасіння та розбір конструкцій. Це ускладнювалося тим, що несучі конструкції вже були пошкоджені, й був ризик обвалення конструкцій та травматизму співробітників.

На змаганні перемогли пожежники у трох номінаціях. Це – «Кращий молодий начальник караулу» Вадим Пона із Семенівки, «Кращий начальник караулу пожежно-рятувальної частини з охорони населених пунктів» – полтавець Олександр Гливук. Та «Кращий начальник караулу пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів» – Віталій Бреус з Кременчука. Останній вдруге перемагає на цьому змаганні. Віталій Бреус говорить про найскладніший норматив: 

Віталій Бреус, учасник змагання

- Підйом по трьохколінній драбині, тому що вона розгойдується. Це особисто мені, тому що в мене вага немаленька – вона розгойдується й важко підійматися.

Наступний етап зманання «Кращий начальник караулу» – всеукраїнський. Він відбудеться у вересні у місті Вінниця. 

Стрічка новин