Літня польова археологічна школа запрацювала на Полтавщині

Літня польова археологічна школа запрацювала на Полтавщині

У Більську на території КУ «Історико-культурний заповідник «Більськ» стартувала VI Міжнародна літня польова археологічна школа.

Цього року її учасниками стали студенти з Харкова, Києва, Білої Церкви, Дніпра.

У 2015 році спільно з Інститутом археології НАН України та Спілкою археологів України Історико-культурний заповідник «Більськ» започаткував унікальний щорічний Міжнародний проєкт, що не має аналогів в Україні.

У відкритті проєкту взяли участь заступник голови ОДА Катерина Рижеченко, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк.

«Вітаю всіх учасників школи. Для когось археологія – покликання, для когось розвага,  а для когось професія. Приємно, що такою, на жаль,  не досить  популярною в сучасному світі нині справою, як археологія  цікавиться молодь. Сама ж школа проходить на території Полтавщини на найбільшому у Європі укріпленому поселенні доби раннього залізного віку, площею понад 5000 га. Дякую директору заповідника, який всім серцем вболіває за цю справу. Учасникам бажаю нових, цікавих, особливих, незвичайних знахідок та гарно провести час»,– сказала Катерина Рижеченко.

Крім розкопок для студентів читають лекції авторитетні українські та іноземні вчені.

«Раніше це була лише практика для студентів. Нині вона виросла до міжнародного  археологічного проєкту. Раніше ми збиралися в археологічні експедиції. Робили це за покликом серця. Після таких зустрічей всі залишалися друзями. Кожна школа – це навчання, але головне – це спілкування та нові враження», ­– сказав директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко.

Цього року через пандемію відмінили традиційний фестиваль «Гелон-фест», але Анатолій Ханко пропонує влаштувати археологічний-фест.

«Моя любов до археологія почалася в 1999 році з Більська. Обласна рада підтримує й надалі підтримуватиме Більськ, робитиме все, щоб він розвивався. Цього року разом з Ігорем Коростом плануємо перетворити Більськ на невеликий археологічний Гелон. Запросимо бардів, хочеться, щоб тут прозвучали пісні про археологію. І на 15 серпня влаштуємо невеликий археологічний-фест», – сказав Анатолій Ханко.

Вже археологи мають деякі знахідки: спис, набір бронзових стріл, дротик, мушлю, сережки та намистини скіфів.

«Рано ще підбивати підсумки. Наша школа, як дерево. Кожного року до нього додається якась гілочка. Ми залучаємо ширшу аудиторію. Влада на всіх рівнях надає нам підтримку й такої підтримки немає в жодному регіоні», –старший науковий співробітник ІА НАН України Денис Гречко.

Даний проєкт відкриває унікальні можливості для майбутніх археологів, дає необхідні теоретичні знання і практичні навички, а також передбачає обмін досвідом серед фахівців археологічної справи. Працюватиме школа два тижні.

За матеріалами департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

Стрічка новин