Три нові амбулаторії відкрили в Гадяцькому районі

Три нові амбулаторії відкрили в Гадяцькому районі

У Великих Будищах, Лютеньці та Петрівці-Роменській Гадяцького району здали в експлуатацію новозбудовані амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що будувались у межах програми Президента України «Велике Будівництво». Їх звели за кошти державної субвенції та місцевих бюджетів.

Усі амбулаторії забезпечені меблями, офісною технікою й частково медичним обладнанням. Закуплені кушетки, крісла, сучасна оргтехніка.

У Лютеньках амбулаторія розрахована на 2 лікарі та обслуговуючий персонал. Може приймати 48 пацієнтів на добу.

«Загалом амбулаторія обслуговуватиме шість тисяч людей в ОТГ. У Лютеньці вже два роки немає сімейного лікаря. У місцевому ФАПі черга пацієнтів щодня. Нині до нас приїздить двічі на тиждень лікар із Гадяча. В новій амбулаторії працюватимуть два молодих лікаря. Житло для них буде прямо в амбулаторії», – розповів Лютеньківський сільський голова Олександр Лисенко.

Сімейні лікарі Олександр Кіріченко та Ілона Даценко з Гадяча працюватимуть у цій амбулаторії. Олександр до роботи має приступити з 1 серпня, а Ілона пізніше.

«Ми приїхали сюди за направленням. Амбулаторія нам сподобалася. Нова будівля та сучасне обладнання, створені комфортні умови для роботи. З трьох сіл обрали саме Лютеньку, бо тут не було взагалі лікарів», – розповіла Ілона Даценко.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що відкриття амбулаторій в селах дозволить поліпшити рівень надання місцевому населенню медичних послуг, їх якість та швидкість.

«Сьогодні ми передаємо декларації про готовність будівель до експлуатації. Тепер справа за громадами. Вони мають взяти відповідальність і за приміщення, і за кадри. Важливо, щоб молоді спеціалісти погоджувалися працювати в селах і забезпечували населення якісними медичними послугами. У амбулаторіях є все необхідне обладнання. Звісно, ще будемо їх дооснащувати за потреби», – сказав Олег Синєгубов.

Ще дві новозбудовані амбулаторії відкрили в Великих Будищах та Петрівці-Роменській. Кожна розрахована на 2-х лікарів та зможе обслуговувати до півсотні пацієнтів на добу. Будівлі мають окремий боковий вхід для прийому лікаря-педіатра з можливістю огляду хворих та здорових дітей. Є кабінети старшої сестри, оглядові, маніпуляційні, приміщення для зберігання інвентарю, медичних карток, душові.

«Ми продовжуємо розбудовувати та покращувати інфраструктуру села. Нова амбулаторія обслуговуватиме 7 сіл. Дякую обласному керівництву, що підтримали нас в реалізації цього проєкту», – сказав на відкритті амбулаторії в Великих Будищах голова ОТГ Віталій Луценко.

Загалом у Полтавській області до кінця року мають відкрити 29 амбулаторій сімейної медицини.

Пише департамент інформаційної діяльності Полтавської ОДА

Стрічка новин