Більше тижня полтавські рятувальники гасили вогонь на Луганщині

Рятувальники з Полтавщини більше тижня гасили масштабну пожежу у Луганській області. Займання почалося шостого липня. Його ліквідували тринадцятого. За цей час у Новоайдарському районі згоріла сотня житлових будинків, загинуло п'ятеро людей. Щоб загасити пожежу, з Полтавщини відправили понад п'ятдесят вогнеборців.

Рятувальник Ігор Литвишко показує карту лісових масивів на Луганщині. На схемі – розташування шести дільниць пожежників. 

Ігор Литвишко, пожежник 

- Полтавський гарнізон працював на другій оперативній дільниці. Ось тут поблизу є село Метьолкіне, Вороневе, й там також здійснювали наші підрозділи чергування на випадок загорання лісового масиву. Головне завдання – по-перше, попередження загорання сухої рослинності, й загорання верхових пожеж, й ліквідація сухої підстилки, тління та горіння сухої рослинності.

На цьому відео рятувальники гасять пожежу у лісі, що біля села Смолянино́ве Луганської області. Пожежа почалася шостого липня поблизу села Осколонівка Новоайдарського району. Площа загорання була 50 гектар. У Новоайдарському районі вогонь знищив сто житлових будинків. Загинуло п’ятеро людей. Загалом згоріло десять відсотків лісового масиву Луганщини. Про це повідомив Михайло Пшик ‒ начальник Державної служби з надзвичайних ситуацій у Луганській області. Пожежу ліквідували 13-го липня. До гасіння залучили підрозділи з Донецької, Харківської й Дніпропетровської областей. Також понад тиждень пожежу гасили й рятувальники з Полтавщини. 

Ігор Литвишко, пожежник 

- Виїхав наш Полтавський гарнізон сьомого числа і потрапили ми поблизу Смолянинове – там було декілька населених пунктів, й лісовий масив знаходився між ними. Там горіла не лише суха рослинність, там були і верхові пожежі: масиви молодого лісу, лісова підстилка, залишки рослинності. Ще ускладнювало пожежу те, що раніше років 20-30 там були озера. Озера зараз висохли й там торф. Тобто, там і торф’яні масиви горіли.

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС у Полтавській області 

- Наші рятувальники зведеним загоном відправилися до Луганської області у складі 52 чоловіки особового складу, а також 10 одиниць техніки – це не тільки з Полтави, а й з Чутове, Карлівка, Нові Санжари, Кременчук, Решетилівка, Зіньківський район, а також Котелевський район. Перші чотири дні наші рятувальники проводили ліквідацію пожежі, а далі було відправлено – вже здійснено ротацію, і туди було направлено також 49 чоловік особового складу. Й вже 16 числа рятувальники повернулися на місце своєї дислокації.

Ігор Литвишко, пожежник 

- В нас підйоми був у чотири ранку. Постійно хтось перебував на чергуванні: якщо половина особового складу відпочивала, то все-одно ми здійснювали чергування на випадок загорання, тому що була перед цим велика площа пожежі: вітер і тління пеньків, вона залишалася. Й несла з собою загрозу розповсюдження нової пожежі.

Нагадаємо, повідомив: поліція розглядає чотири версії виникнення пожежі на Луганщині – це потрапляння снаряду бойовиків з непідконтрольної території, погодні умови, необережне поводження з вогнем та підпал. Про це розповів голова Національної поліції України Ігор Клименко. 

Стрічка новин