Дискусія «Полтавська ОТГ: комфортне місто та модерне архітектурне обличчя»

Сьогодні за ініціативи громадської організації «Полтаву змінюємо ми» провідні архітектори, експерти, будівельники, громадські активісти обговорювали, дискутували та представляли своє бачення подальшого розвитку Полтави, збереження архітектурного, історичного обличчя міста на Ворсклі. Також були окреслені й «червоні лінії» в будівництві та принципи діалогу влади та громади.

Експертна дискусія мала назву «Полтавська ОТГ: комфортне місто та модерне архітектурне обличчя». Тож і говорили в першу чергу про визначення основних напрямків розвитку Полтавської ОТГ з точки зору показників комфортності проживання. Зокрема, в першу чергу наголошувалося на недоліках: непрозорих правилах та наданні дозволів під будівництво, корупційній складовій, відсутності контролю.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міськради

- Ми бачимо це по розбудові до кінотеатру Котляревського, будівництво по вул. Шевченка. Коли всі бачать, що йде надбудова, немає дозволу, є порушення, а будівництво не зупиняється, вже є дах. Така система, і горе-підприємці цим користуються.

Щодо громадських слухань, то в Полтаві цей механізм розроблений для галочки, говорили промовці. І його треба змінювати.

Антон Малюк, директор будівельної компанії

- Але він втілений так, щоб просто пройти процедуру, поставити галочку, не для того, щоб відчути настрій громади, яка і надає можливість за них вирішувати ці питання. Тобто, повинні прозоро формуватися групи і де повинна бути суспільна думка.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міськради

- Спочатку повинна бути концепція, проведення громадського обговорення, а потім врахування, затвердження. Це призведе до того, що в Полтаві буде менше, ніж, наприклад, в Києві протистояння громади з забудовниками, викликане тим, що не враховані інтереси громади.

Чимало уваги приділили присутні питанням доступності громадських місць для людей з особливими потребами. 

Ірина Твердохліб, регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю

- Все, що ви робите кожного разу, люди кажуть: а де я? Ва бачите себе, якщо ви вкладаєте кошти, чи буде вам зручно жити, коли ви станете людиною похилого віку, чи коли, як батько везтимете візочок з дитиною, чи як велосипедист пересуватиметесь територією, чи зручно буде в магазині, школі, закладах культури, спортзакладах.

А директор ТОВ «Будівельна компанія «Комбінат виробничих підприємств» Сергій Іващенко порівняв комплексний план забудови та історико-архітектурний план з основними хребтами кожного міста.

Сергій Іващенко, директор ТОВ «Будівельна компанія «Комбінат виробничих підприємств»     

- Оце головне те, на що повинні спиратися. Перш за все, забудова любого міста – це головний архітектор, під ним – комплексний план забудови, а потім – все інше, і для людей з обмеженими можливостями, і архітектурний, зовнішній вигляд та інше. Тільки так повинно будуватися місто, хаосу не повинно ніякого бути.

Стрічка новин