Тисяча доларів за оформлення інвалідності: на Полтавщині посадовці вимагали хабар

Тисяча доларів за оформлення інвалідності: на Полтавщині посадовці вимагали хабар

Служба безпеки України викрила на Полтавщині двох керівників однієї з медико-соціальної експертноїкомісії та лікарсько-профілактичного закладу регіону, причетних до спроби оформлення за хабар інвалідності з дитинства.

За попередніми даними слідства, посадовці через посередника вимагали гроші від місцевого жителя, який намагався оформити встановлені документи у зв’язку із втратою працездатності. При цьому фігуранти, скориставшись необізнаністю потерпілого у даному питанні, запропонували йому сприяння в оформлені 2-ї групи інвалідності з дитинства безстроково. Вартість своїх «послуг» посадовці оцінили у 1,2 тисяч американських доларів.

Правоохоронці затримали посередника відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після одержання частини хабара.

Під час обшуків за місцем роботи і проживання фігурантів правоохоронці виявили документацію на інших громадян, з яких, ймовірно, також вимагали гроші за отримання групи інвалідності.

Наразі затриманому планується повідомити про підозру за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших винних осіб.

У разі доведення провини фігурантам загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Заходи з викриття протиправної діяльності проводились спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції в Полтавській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Стрічка новин