Як працюватимуть школи та вищі навчальні заклади з 1 вересня?

Це питання хвилює учнів, їхніх батьків, педагогів, студентів, які після оголошення карантину були змушені перейти на дистанційну форму навчання. Нині існує кілька варіантів сценарію роботи учбових закладів, які, передусім, залежать від епідеміологічної ситуації в державі.Сьогодні ж біля стін Полтавської міської ради збирались стурбовані полтавці, які – категорично проти дистанційної форми освіти.

Наталія Кривошапка – студентка одного із київських вишів. Коли оголосили карантин, подумала – це швидко мине, і майбутня економістка знову повернеться до великого міста. 

Наталія Кривошапка, студентка Українського гуманітарного інституту

- Перші два тижні – це стан ейфорії, тому що ти не встаєш з ліжка, 5 хвилин, і ти вже за ноутом, за партою, дистанційно спілкуєшся з викладачем.

Мама, яка смажить котлети, тато, який спить після робочої зміни, і ти такий – яке навчання взагалі?

Головний мінус дистанційного навчання, вважає першокурсниця, – відсутність робочої обстановки, живого спілкування, «збитий» режим та величезна кількість домашніх завдань. Більшість оцінок за екзамени ставили «автоматом».

Наталія Кривошапка, студентка Українського гуманітарного інституту

- Були і іспити дистанційно в скайпі. В цьому були певні труднощі, бо ні з ким було поспілкуватися, проконсультуватися, і це було складно. Ти сам на сам із собою із купою запитань.

Домогосподарка Олександра згадує – доводилось обладнати на кухні імпровізований «клас» для доньки, а сина-дошкільника – розважати в іншій кімнаті.

Олександра Шостя, мати школярки

- Перебої з інтернетом були. «ZOOM» дуже часто не вмикався. Це зовсім некомфортно було. Я не задоволена дистанційним навчанням.

Марія Шостя, школярка

- Усі кричали, я не чула вчительку. А потім Тетяна Анатоліївна взнала, де треба всім виключати мікрофони.

Діти під час карантину щиро хвилювались один за одного та сумували за шкільними товаришами. Тож родина сподівається – у новому році учні повернуться за парти.

Лариса Шило, кореспондентка

- «Діти мають навчатися у школі, а не на кухні». Дистанційне навчання у минулому навчальному році стало справжнім викликом для викладачів, батьків та учнів. І поки у Міністерстві освіти і науки України говорять, що, начеб-то, уроки будуть у традиційній формі, під стінами міської ради зібрались мітингувальники, які хочуть висловити свою думку.

Такі акції протесту одночасно проходять у різних містах України, розповіли учасники. У Полтаві відповідальність на себе взяли педагоги Малої академії мистецтв, які вважають – дистанційна оствіта не забезпечує якісним і змістовним навчанням, а діти, які сидять вдома перед монітором, псують фізичне та навіть психологічне здоров'я.

Марина Цимбаревич, викладачка Малої академії мистецтв

- В нас не було досвіду. А особливо – навчання грі на музичних інструментах. Це технічні моменти, постановка руки. Дуже важко.

Сергій Шпортько, викладач Малої академії мистецтв

- Завжди можна знайти компроміс. Маски, антисептики. А то ресторани-бари працюють, школи – ні.

Активисти кажуть – з коронавірусом треба навчитись жити, як із звичайним грипом чи застудою, й жорстка самоізоляція – не вихід. Також люди хвилюються за ймовірні звільнення, наприклад, техперсоналу шкіл.

Ігор Шило, заст. голови Вільної профспілки освіти і науки України

- Людей відправлять або у відпустку без збереження плати. А як людям виживати? Так само вчителям. Не потрібна буде така кількість педагогів. 10 педагогів можуть охопити навчання у Полтаві.

У міському управлінні освіти поки коментарів не дають – мовляв, поки немає офіційної постанови Кабміну. 

Проте високі посадовці вже висловились – скоріше за все, освітні заклади працюватимуть.

Любомира Мандзій, в.о. Міністра освіти і науки України з 25.03 по 25.06 2020 року 

- Форма навчання з 1 вересня залежить виключно від епідеміологічної ситуації. Рішення буде приймати Уряд України. Наше завдання – створити безпечні умови та з першого вересня повернутися за парти.

Також на сайті Міністерства освіти та науки України є інформація щодо ймовірних сценаріїв організації освітнього процесу.

1) При низькому рівні захворюваності – звичайний режим роботи;

2) При високому – дистанційний;

3) При середньому (а це найбільш ймовірно) – комбінований варіант навчання із дотриманням правил індивідуального захисту.

Стрічка новин