Чи безпечно їсти баштанні культури в липні?

Кавуни та дині у Полтаві продають на продовольчих, стихійних ринках та в супермаркетах. Традиційний сезон справжніх стиглих плодів в Україні припадає на кінець літа та початок осені. Чи безпечно їх їсти зараз, поділились у Держпродспоживслужбі.

Зараз у Полтаві кавуни по 9-10 гривень за кілограм, дині - 15-16 гривень. Продавчині запевняють, їсти їх цілком безпечно. Цього року всі літні плоди достигли раніше. 

Жанна Колесник, продавчиня 

- Херсон. Дуже смачні. Солодкі, соковиті. Дині солодкі Мелітополь. Виноградик з’явився, Херсон теж. У цьому році все раніше було, і огірки, і помідори, все раніше пішло. Чи у зв’язку з погодою, і зима тепла була, все воно один до одного склалось.

Тетяна Павліченко, продавчиня

- Не треба боятись, бо диня добра, бо диня добра. Ми ж перевіряємо, аналізи у нас є. Вони не у відкритому грунті, а під плівкою, не у  теплиці. Відкривається на день плівка і росте диня, а на ніч закривається.

Пані Тетяна овочі вирощує у себе на городі. Ранні кавуни та дині не купляє принципово. Мовляв, гіркий досвід. 

Тетяна Сікорська, полтавка 

- Чекаємо зазвичай, коли свої уже будуть, але у цьому році щось поганенько на бахчу. Мабуть, будемо купляти, але трохи пізніше. Був такий досвід не дуже гарний, коли травонулися кавуном. Після того уже не було спроб ранні купляти.

На раннє дозрівання кавунів та динь впливає не лише погода, а й різні стимулятори росту. На допустимий вміст нітратів продуктів на ринках Полтави та області перевіряють у лабораторії ветсанекспертизи. Тому якщо плоди продають на агропродовольчих ринках, а не десь біля дороги, значить, їсти їх безпечно, говорить експерт Ярослав Валявський.  

Ярослав Валявський, в.о. начальника управління безпеки харчових продуктів ГУ Держпродспоживслужби у Полт.обл.

- Реалізація даних харчових продуктів, ягід повинна здійснюватися при наявності відповідних документів. Це документи, які свідчать про те, що дані продукти були перевірені на допустимий рівень нітратів. 74 ветеринарно-санітарні експертизи баштанних культур, що у перерахунку становить, допущено до реалізації 14 тонн 350 кг даної продукції.

За словами пана Ярослава, на Полтавщині цього літа не допустили до продажу тонну кавунів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію