В музеї авіації пройшов проєкт-перфоманс «Музика – це космос»

Сьогодні у Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулися зйомки віртуального, унікального авторського проєкту-перфомансу «Музика – це космос». В його рамках музикант, реставратор і колекціонер Євген Упоров представив в музейній експозиції особисті колекційні гітари.

Вже тривалий час Євген колекціонує та реставрує гітари, що були зроблені десятки років тому на різних континентах світу. Чоловік розповідає, що захоплювався музикою з дитинства. І досі на цьому старенькому магнітофоні зберігся його спів та гра на гітарі.

Зараз в колекції Євгена Упорова – близько сорока гітар та чимало іншого музичного обладнання, різноманітних пультів та колонок. Їх використовують друзі сина Артема, теж музиканта, які в школі створили рок-гурт «Важкий урок». А взагалі мрія та мета Євгена – створити у Полтаві не традиційний, а відкритий, інтерактивний музей гітар.

Євген Упоров, музикант, реставратор і колекціонер       

- Вони потребують глядачів, музикантів. Моя ідея така: по-перше, гітари не можна закривати в шафах, як звичайний експонат музею. Вони повинні працювати, на них повинні грати. І вони продовжуватимуть жити: якщо інструмент захований в чохол, він з часом помирає.

На жаль, через карантин цього року полтавцю не вдалося реалізувати першу частину свого проєкту під час щорічного фестивалю вуличної музики. Євген хотів влаштувати павільйон та виставити там для всіх бажаючих, відвідувачів свої унікальні, рідкісні інструменти. 

Євген Упоров, музикант, реставратор і колекціонер       

- Так як на фестивалях вуличної музики збираються переважно люди, яким музика подобається, вони могли б просто для себе зробити  вибір. І в подальшому тимчасові експозиції я хотів би проводити під час різноманітних міських, фестивальних заходів, піднімати авторитет міста, музичний рух у місті.

Віртуальний музичний проєкт-перфоманс «Музика – це Космос» буде доступний всім бажаючим з 29 липня на YouTube-каналі, сайті та Fb-сторінці Полтавського музею авіації і космонавтики.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію