Турбомеханічний завод презентував ливарне виробництво

Днями на ливарному виробництві підрозділу Акціонерного товариства «Полтавський турбомеханічний завод» провели екскурсію та презентацію осучасненого та реорганізованого підприємства. На захід запросили друзів та партнерів, потенційних замовників, науковців з усієї України. 

Акціонерне товариство «Полтавський турбомеханічний завод» – частина концерну «НІКМАС», союзу потужних промислових підприємств України, Росії, Білорусі, Казахстану.

Як відомо, саме полтавський завод працює ще з 1889 року. Нині підприємство спеціалізується на виготовленні компресорних механізмів та запчастин до парових турбін.

А саме деталі із сплаву металів: чавуну, сталі для промислового обладнання виливають на Ливарному виробництві, що розташоване в промисловій зоні селища Затурине Полтавського району. 

Вікторія Дашутіна, заступниця директора з ливарного виробництва

- Ми працюємо із сірим чавуном, і з високоміцним чавуном. Наші пічки та наше обладнання розраховані на потужність до 150 тонн литва. Це виливки від 5 кг до 3 тонн. 

На виробництві працює 105 чоловік, які забезпечують закритий цикл: від розробки ідеї до готового виробу.

Колись ливарне виробництво обслуговувало потреби саме полтавського замовника, тобто, турбомеханічного заводу. Нині ж підприємство активно експортує литі вироби до інших міст та країн, а для замовлень немає меж: тут готові вилити будь-які заготовки, запасні частини для найрізноманітніших промислових систем, компресорних станцій, парових турбін, насосів, арматури тощо.

Сергій Дубров, начальник модельного цеху АТ «Полтавський турбомеханічний завод»

- Сфери всі різноманітні. Починаючі від люка для води до решіток, заглушок, корпусів, завершуючи серією для компресорної продукції саме для нашого заводу.

Серед гостей – промисловці й бізнесмени з Харкова, Черкас, Кропивницького, Києва, зокрема, представники Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, з яким заводчани обмінюються науковими ідеями, та випускники яких поповнюють кадрові запаси концерну «НІКМАС».

Прибув і віцепрезидент Асоціації ливарників України, який високо оцінив роботу ливарного виробництва.

Степан Клименко, віцепрезидент Асоціації ливарників України

- У важкий час коронавірусу, коли багато підприємств «падають» в об’ємах, позакривались, особливо малі, а тут ми бачимо, що підприємство працює. І забезпечує доволі складний цикл виробництва. Дуже багато індивідуального литва, що потребує складного підходу в організаційному плані. Якість литва теж висока, і це забезпечує якість машинобудівної продукції.

Президент Концерну «НІКМАС» під час розмови з гостями розповів: на підприємстві втілюють принцип оптимізації та фінансово стимулюють працівників.

Григорій Дашутін, президент Концерну «НІКМАС»

- Ми не беремо просто на токаря. Ми беремо на токаря, складальника обладнання, різноробочого. Не тому, що робочий нам дорікає, що ми йому мало платимо. Це ми його запитуємо – чому ти мало заробляєш?

Вся продукція, яку виготовляють промисловці, відповідає міжнародним стандартам. А робота підприємств Концерну «НІКМАС» відзначена дипломом лауреату національного конкурсу «Вища проба» та міжнародним призом «За технологію та якість».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію