У Полтаві нагородили переможців конкурсу «Купальський віночок»

Нагородження переможців «Купальський віночок» та відкриття оновленої зали Саші Путрі. Ці дві події поєднали в один день. Тож переможці мали змогу отримати подарунки та відвідати виставку «Мрії Сашеньки» у Полтавській Галереї мистецтв. 

На стінах – картини юної художниці Саші Путрі. Ця зала понад два десятиліття зберігає творчість Саші. Під час карантину у ній провели ремонтні роботи. Тож, у залі замінено підлогу, перефарбовано стіни, встановлено кондиціонер. Перша виставка, що пройшла в оновленій залі, презентувала широкий спектр малюнків знаменитої Саші Путрі.

На відкриття зали прийшла мама дівчинки Вікторія Путря-Ємець.

Вікторія Путря-Ємець, мама Саші Путрі 

- Цей світ Саша встигла пізнати до того, як пішла. І люди, які бачили її роботи, професіонали, їх дивувало те, наскільки в кожній роботі розкритий дивовижний світ. Кожен персонаж, якого ми бачимо, у кожному закладена вже якась таємниця.

Розвиток туристичної галузі – додаткова змога залучати гостей до Полтави, створювати робочі місця в готельно-ресторанній сфері та формувати культурну привабливість міста, додав Олександр Шамота.  

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Для нас головне зробити так, щоб туристу у місті було цікаво та приємно відвідувати музеї. Тому зараз ми змінюємо систему підтримки музейної галузі, адже раніше вона, на жаль, фінансувалася за залишковим принципом, і музеї отримували кошти лише після перерозподілу між іншими сферами. Ми змінили цей підхід.

Але цього дня не лише відкривають двері до оновленої зали, а й нагороджують переможців фотоконкурсу до Дня Івана Купала «Селфі з купальським вінком».

Карантин – не перешкода відзначати свята, але роблять це у безпечний спосіб – через мережу інтернет.

Голосування тривало у Фейсбуці, де обирали кращих, підтримуючи вподобайками. 

До конкурсу долучилися 59 полтавок, а нагороди отримали три переможниці.

Мама переможниці Валентина говорить, що традиція святкування Івана Купала сформувалася ще з її дитинства. Тож вирішили взяти участь з донькою Аліною, і не прогадали, адже отримали понад 1,5 тисячі лайків від полтавців. І посіли перше місце. 

Валентина Киценко, мама переможиці 

- Завжди мама облаштує гарного віночка, обривачи бабусині клумби. Є там і соняшники, і навіть троянди. Цього року я побачила в соцмережах анонс конкурсу і вирішила спробувати взяти участь. Але, оскільки масові заходи заборонені, ми зробили свій маленький захід.

Олена Охріменко з донечкою Анною посіли почесне друге місце. 

Олена та Анна Охріменки, посіли третє місце 

- Заплели два віночка, сфоткались. І взагалі традиційно Івана Купала – таке свято, коли дівчата плели вінки, пускали у воду, от так якось співпало дуже класно.

Злата Подобна завоювала третє місце. Мама дівчинки розповідає: намагаються брати участь у всіх конкурсах, на які натрапляють. 

Вітання переможниць відбулося у Полтавському Художньому музеї  імені Миколи Ярошенка. Подарунки від міської ради полтавкам вручав секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію