Чи всі фонтани у Полтаві працюють?

П'ять полтавських фонтанів вже майже місяць працюють щодня – з 9 ранку до 22-ої години. Найкоштовніший водограй міста «Єдність» поблизу стадіону діє до 23-години. Коли ж відремонтують фонтан біля театру імені Гоголя та чи реставруватимуть водограй в парку «Перемога» – дізнавалася Лариса Шило.

Нині, а саме – із липня, у «повний робочий день» працюють водограї у Сонячному, Петровському парках, Соборному майдані, Студентському сквері та Майдані Незалежності. Також минулого тижня запрацював фонтан біля колишнього кінотеатру імені  Котляревського. 

У червні фонтани працювали у п’ятницю з 14-ої до 21-ої та з 9-ої та 21-ої у вихідні дні – задля економії електроенергії та води. 

Сергій Луценко, директор КП «Декоративні культури»

- Враховуючи те, що зараз спекотно, то, мабуть, правильно, логічно, що фонтани мають працювати щодня, радувати полтавців. Всі ці фонтани в якісь певний день тижня будуть ставитись на техобслуговування. Що в себе включає? Це злиття з чаші води, чистка фонтану і заповнення чаші фонтану. Ми намагатимемось це робити в якийсь один день. Можливо, це буде понеділок, вівторок, середа чи четвер.

Водограї працюватимуть до кінця сезону, приблизно до середини вересня. Обслуговування фонтанів, водопровідні та технічні послуги коштують місту майже півтора мільйона гривень, розповів Олександр Шамота. Зокрема, гроші йдуть на нічну охорону найкоштовнішого фонтану «за мільйон», одна форсунка якого коштує десятки тисяч гривень.

До слова, чутки про те, що фонтан протікає та на його кам'яних плитах є мікротріщини, неправдиві, додав чиновник. Вода ж, за його словами, вихлюпується через те, що біля нього грається малеча.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Нема там жодних мікротріщин. Так, дійсно, після зими фонтан осів. Потрібно було загідролізувати шви, це було зроблено підрядною організацією безкоштовно. На цьому тижні я зранку на нього дивився – жодних потьоків на фонтані немає.

А з фонтаном біля театру імені Гоголя дійсно проблема. Там протікає чаша.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Там є тріщина, і ми намагались його запустити до Дня вишиванки в травні місяці. Але чаша потребує ремонту. Відповідно, будемо просити у депутатів коштів, щоб відремонтувати чашу фонтану.

Що ж до фонтану, який знаходиться на балансі парку «Перемога», адміністрація плекає мрії його відродити. Проте, поки що ніяких коштів у міському бюджеті на це не передбачено.

Катерина Бабіч, заступниця директора парку «Перемога»

- Апріорі цей фонтан, ця чаша існує. Він є непрацюючим взагалі, з відрізаними комунікаціями. Тут є ще є величезні діри, діри у фундаменті, які, якщо ви туди будь-яким чином запустите воду, вона вся виллється звідти.

Існує ідея «накрити» руїни фонтану, аби влаштувати на ньому подіум, де можна поставити стільці для переглядів, наприклад, фільмів під відкритим небом. Або облаштувати тимчасовий танцпол. 

Проте, надмета Катерини Бабіч – добитися у 2021 році коштів на реставрацію сучасного водограю.

Катерина Бабіч, заступниця директора парку «Перемога»

- Тут має бути рівна територія з тактильним фонтаном, де б’ють обожнювані дітьми струмочки водички прямо з підлоги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію