Реконструкцію котелень проводять у Горішніх Плавнях і Миргороді

Ілюстраційне фото

На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання підготовки житлово-комунального господарства, підприємств області до роботи в осінньо-зимовий період. Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Едуард Рева ознайомив присутніх із досягненнями та головними проблемами, які треба вирішити до настання холодів.

Повідомляють у департаменті інформаційної діяльності Полтавської ОДА

«Уже комплексно підготовлено до функціонування в осінньо-зимовий період 3388 житлових будинків (50,3%), – розповів він. – Навчальні заклади підготовлені на 36,9%, дошкільні – на 39,0%, заклади охорони здоров’я – на 47,9%. У дорожньо-мостовому господарстві проведено капітальний ремонт 310 тис. мміських вулиць та доріг (62,0%), підготовлено 135 одиниць прибиральної техніки (50,0%) та придбано 15 тисяч тонн посипкового матеріалу (50,0%)».

Уже проведено заміну або ремонт 36,1 км водопровідних мереж та 3,9 км каналізаційних мереж (51,4%), підготовку 57 водопровідних насосних станцій та 72 каналізаційних насосних станцій, 1 водопровідної очисної споруди (50,0%), 23 каналізаційних очисних споруд, 1 водозабору з поверхневих джерел, 805 свердловини.

Із метою скорочення споживання природного газу районами області та підприємствами комунальної теплоенергетики проводиться поетапна реконструкція котелень щодо заміни застарілого технологічного обладнання на інше з більш високим коефіцієнтом корисної дії, переобладнання котелень на альтернативне природному газу паливо, переведення в автоматизований режим роботи без постійного перебування обслуговуючого персоналу тощо.

«У Полтавській області нині реалізується 2 міжнародних проєкти. В Горішніх Плавнях за підтримки міської ради проводиться реконструкції котельні на вулиці Енергетиків, де залучено близько 5 мільйонів євро. Економія газу передбачається 609 тисяч кубометрів на рік, – розповів Едуард Рева. – У рамках реалізації проєкту Євросоюзу «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород» проходить реконструкція котельні та теплових мереж , шляхом об’єднання в один тепловий район. Залучено інвестицій біля мільйону євро та 500 тисяч гривень коштів Євросоюзу. Після реалізації проекту передбачається економія 1,7 мільйонів метрів кубічних газу та зменшення викидів на 3,5 тисячі тонн у рік».

Серед проблемних питань – загальний борг комунальних теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ становить 402,8 млн грн.

Заборгованість споживачів, з урахуванням боргів минулих років, за отримані послуги теплопостачання – 460,2 млн грн, рівень розрахунків за спожиту теплову енергію становить 109,2%, в тому числі: населення – 112,3% (борг –  422,6 млн грн), установ, що фінансуються з державного бюджету – 87,4% (борг відсутній), установ, що фінансуються з місцевих бюджетів – 94,0% (борг 24,6 млн грн), інші споживачі – 98,6% (борг – 17,1 млн грн).

Також на нараді окремо обговорили питання теплопостачання 109 мікрорайону Полтави, будинків, що знаходяться у відомстві Укрзалізниці, та питання передачі теплогенераторних міста Карлівка. Також до 1 серпня райони Полтавської області мають підготувати план термомодернізації та енергоефективних заходів у школах та дитсадках регіону.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію