У Полтаві пройшла акція на захист української мови

Сьогодні Верховна Рада мала розглянути законопроєкт Бужанського про мовну політику. Цей законопроєкт зазнав критики низки громадських діячів та політиків. В обласних же центрах країни люди вийшли на акції протесту. Що ж вирішили нардепи, дивіться у наступному сюжеті.

Сьогодні на сесії Верховної Ради України нардепи мали розглянути скандальний законопроєкт народного депутата від «Слуги народу» Максима Бужанського. Документ передбачає скасування частини закону про мови, котра вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року. Також законопроєкт скасовує правило про те, що принаймні 80% освітнього процесу має відбуватися українською. Втім, депутати не встигли дійти до розгляду цього питання і закрили третю сесію 9 скликання.

Тим часом в різних областях України пройшли мітинги під символічною назвою «Мова має значення». Полтава не стала винятком. Біля стін обласної державної адміністрації активісти протестували проти прийняття такого законопроєкту.

Наталя Джиджелей, протестувальниця

- Я хочу, щоб тут була Україна, і щоб мої діти та внуки жили в Україні. Бо я народилася у Радянському Союзі і знаю, що таке Росія, що таке імперія. Я не хочу, щоб ось тут коли-небудь ще була російська мова.

Валентина Завада, протестувальниця

- Усі мої діти, внуки розмовляють українською. Де мова, там держава. Де мова, там незалежність. Я не можу всидіти вдома, не можу терпіти оце беззаконня.

Якщо у Полтаві акція протесту пройшла мирно, то в Києві сталися сутички між активістами та поліцейськими. Одна така трапилася під час спроби учасників потрапити до будівлі парламенту. Правоохоронці застосували гумові кийки.

У поліції повідомили, внаслідок бійки постраждалих і затриманих немає. Наступна сесія Верховної ради запланована на 1 вересня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію