Сьогодні у Полтаві збирали підписи на захист української мови

Підписанти висловлювалися проти законопроєкту щодо запровадження змін стосовно навчання державною мовою у закладах освіти.

Марія Горбатенко, координаторка ГО «Справа громад»

- Ми зібралися тут, щоб показати владі, що не можна впроваджувати російську мову у навчання. Треба навчати українською, бо це є наша державна мова – єдина мова, якою ми спілкуємося. І це є показник справжнього українця – спілкуватися українською мовою. І діти мають навчатися виключно українською мовою.

Мова йде про законопроєкт №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою у закладах освіти». Ініційовані зміни передбачають: скасування переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову з 1 вересня 2020 року та дозвіл викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою в усіх українських школах.

Уже за кілька годин було зібрано близько сотні підписів на підтримку української мови. 

Юлія Стряпан, полтавка

- Підписала, тому що вважаю, що українська мова повинна бути головною. І навчання дітей наших повинно бути українською мовою. Тому що це наша ідентичність. Це наша мова. Ми відрізняємося від інших країн, націй тим, що ми так розмовляємо. Вона красива. І кожна людина має її знати.

Рената Щербань, полтавка

- У повсякденному житті я із 18 років абсолютно свідомо перейшла на спілкування українською мовою. Кожна держава своїм цінностям має надавати перевагу. І я за те, щоб у нас в Україні були українські цінності – українська мова, культура, музика – все українське на державному рівні.

Звернення на підтримку державної мови та якості освіти організатори акції мають передати депутатам обласної ради. У ньому – прохання прийняти подібне звернення, але вже до народних депутатів Верховної Ради голосувати «проти» вказаного законопроєкту.

Валерій Мирошниченко, громадський активіст

- Українці і полтавці підтримують українську мову, проти поправок Бужанського. І я думаю, що ми все-таки відвоюємо своє право розмовляти українською мовою і своє право позиціонувати себе, як українці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію