Незаконна прописка та афера чи звичайна помилка?

До редакції телеканалу звернулися мешканці гуртожику за адресою вулиця Ціолковського, 53 у Полтаві з проблемою: вони отримали дивні листи – позовні заяви про стягнення боргу з двома одержувачами: реально проживаючої особи та іноземця. Але останніх ніхто не знає. Деталі з'ясовувала Анна Ружін.

Демонструє в руках папери. Розповідає: отримали листи від ЖЕО №2 – позовну заяву про стягнення боргу. Але, що здививувало людей: в одержувачах – одразу два прізвища: українське та іноземне. І таких листів – зо два десятки. 

Любов Калюжна, мешканка гуртожитку 

- Іде прізвище мешканця, який проживає в кімнаті, а поруч іде Бакр Гае Бакр. І ще ось прийшов, іде прізвище жінки, яка проживає, а поруч – прізвище людини, яка не проживає, і ніколи не проживала, і ніхто нічого не знає. Араслі Араз Узеір-Огли.

Гуртожиток перебуває на балансі ЖЕО, але не всі квартири приватизовані. Тож людей турбує питання: можливо, це – шахрайська схема, щоб у такий спосіб відібрати житло. Тож почали розбиратися у ситації. 

Любов Калюжна, мешканка гуртожитку 

- Звернулися в ЖЕО. Категорично начальник Ландар відмовився пояснити, що це за люди, чого вони в нас знаходяться та чого прописані. Звернулися у паспортний стіл, то вони теж категорично відмовился пояснювати, відкрили комп'ютер і сказали: по вашій адресі іноземців немає.

Шукаємо інформацію на деякі прізвища, які в отримувачах.

Знаходимо ФОП, але його діяльність призупинена. Даних ніяких немає. 

Адвокат Тарас Захаров каже: прописати у гуртожиток без відома проживаючих неможливо, адже, крім дозволу керуючого органу, міськради, потрібне погодження мешканців. 

Тарас Захаров, адвокат 

- В теорії та по закону не може статися такої ситуації, що люди проживали в цій квартирі, а потім їм приходять рахунки, що ніби-то прописані та проживають незнайомі їм люди, тоді такі дії будуть незаконними. У цій ситуації я б порадив людям звернутися в ЖЕО №2 із проханням надати довідку про кількість прописаних осіб.

У ЖЕО підтвердили, листи дійсно їхні. Та пояснили причини, мовляв  – це технічний збій. Інформацію про борги також підтвердили. 

Олена Кочєткова, керуюча житловим будинком 

- Справа в тім, що ті люди, у яких є борги, вони попали в реєстр боржників, машина відфільтрувала цих боржників і, швидше всього, що пішов збій і отак сталося, що потрапили не лише їх прізвища, а ще прізвища. А суть не в тому, а їх не смущає те, що в них заборгованість по цьому гуртожитку на сьогоднішнє число 717 тисяч 910 гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію